Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
FINA rozpoczyna działalność
Rozpoczęła działalność Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA), nowa państwowa instytucja kultury, powstała w wyniku połączenia NInA i FN.
Więcej

Aktualności

Lato w małym kinie | Pokazy dla dzieci

Zapraszamy na sierpniowy cykl pokazów kinowych dla dzieci w wieku 5+, który organizujemy w ramach akcji „Lato w mieście”. Wystąpią między innymi: Mami Fatale, Muminki, kot Filemon, Florka, Stefek Burczymucha i Pchła Szachrajka.

Leksykon archiwum afektywnego | Angielskie wydanie

Leksykon archiwum afektywnego, publikacja wydana w Polsce przez NInA i wydawnictwo słowo/obraz terytoria, doczekała się angielskiego tłumaczenia. Premiera odbędzie się 23 czerwca w Londynie.

Enumerate | Badanie dotyczące digitalizacji

Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny bierze udział w czwartej edycji badania ENUMERATE, którego celem jest zebranie danych dotyczących digitalizacji dziedzictwa kulturowego w Europie.

„Człowiek z żelaza” w Cannes

Zrekonstruowany cyfrowo „Człowiek z żelaza” Andrzeja Wajdy (1981) został zaprezentowany podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes w prestiżowej sekcji Cannes Classics.

14. Millennium Docs Against Gravity | 11–26 maja 2017

Rusza 14. odsłona największego festiwalu kina dokumentalnego w Polsce. Będzie odbywał się równolegle w pięciu polskich miastach: Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Bydgoszczy i Lublinie. W programie ponad 140 filmów non-fiction. NInA jest partnerem festiwalu.