Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Zaproś do szkoły Wędrującego Filmoznawcę!
Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej to projekt skierowany do szkół ponadpodstawowych zainteresowanych długofalową działalnością na polu edukacji filmowej.
Więcej

Aktualności

Raz, dwa, trzy! Filmoteka Szkolna patrzy!

Filmoteka Szkolna zaprasza najmłodszych widzów na spotkania z pięknym, klasycznym kinem. Filmy, które wspólnie obejrzymy, będą poprzedzone tematyczną prelekcją – na każdym spotkaniu odkryjemy inną kinową tajemnicę. Po pokazach, na warsztatach kreatywnych, sami staniemy się częścią filmowej ekipy – raz zamienimy się w reżyserów, innym razem napiszemy scenariusz, jeszcze innym zaczarujemy przestrzeń tworząc scenografię lub podziałamy na zmysły nagrywając muzykę i dźwięki.

Zostań Młodym Jurorem 37. MFFMW Ale Kino!

Rusza kolejna odsłona konkursu „Skrytykuj!”. Tym razem autorzy dwóch najlepszych recenzji lub wideorecenzji zasiądą w Jury Młodych 37. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. Zostań Młodym Jurorem 37. MFFMW Ale Kino!

FINA lab | Program edukacji medialnej

Od połowy września do połowy grudnia 2019 zorganizowane grupy uczniów ze starszych klas szkół podstawowych oraz ze szkół średnich, mogą wziąć udział w bezpłatnych laboratoriach edukacji medialnej realizowanych w FINA.

Filmoteka Szkolna na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Na 44. FPFF nie może zabraknąć zajęć Filmoteki Szkolnej przygotowanych z myślą o nastoletnich uczestnikach festiwalu! W programie m.in.: cykl debat „Skrytykuj!”, wykłady i warsztaty poświęcone zagadnieniom filmowym i medialnym, warsztaty filmowo-reporterskie „Studio Filmoteki Szkolnej” i Filmowa Gra Miejska. Zwieńczeniem będzie uroczyste wręczenie statuetki Skrytykuj.pl podczas Młodej Fali Festiwalu. Udział w wydarzeniach (oprócz festiwalowych projekcji) jest bezpłatny. Wszystko to dla młodzieży, zarówno ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski.

Popkultura stosowana 2. Warsztaty dla nauczycieli i edukatorów

Termin „popkultura” wywołuje u niektórych odbiorców negatywne skojarzenia. Mogą one wynikać między innymi z poczucia niezrozumienia czy wręcz wyobcowania, które odczuwamy skonfrontowani ze światem memów, streamów, youtuberów czy internetowych mód. Jednocześnie jest to rzeczywistość, wobec której nie jesteśmy w stanie, a nawet nie powinniśmy się dystansować. Funkcjonujemy przecież, nie do końca zdając sobie z tego sprawę, w samym jej epicentrum – we współczesnej klasie szkolnej.