Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Zaproś do szkoły Wędrującego Filmoznawcę!
Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej to projekt skierowany do szkół ponadpodstawowych zainteresowanych długofalową działalnością na polu edukacji filmowej.
Więcej

Aktualności

Skrytykuj! | Zostań młodzieżowym jurorem Off Camera

Kochasz kino, chętnie o nim dyskutujesz, a praca w zespole nie sprawia Ci trudności? Stwórz recenzję lub wideorecenzję dowolnego filmu i zostań młodzieżowym jurorem 12. Festiwalu Off Camera!

Skrytykuj.pl | Warsztaty w Gdyni | 3–4 kwietnia 2019

Zapraszamy grupy szkolne na bezpłatne warsztaty krytyki filmowej, które odbędą się w gdyńskim Konsulacie Kultury w ramach II Dni Krytyki Filmowej.

Oko Kalejdoskopu | Przegląd animacji tworzonych przez dzieci

Zapraszamy do zgłaszania filmów na Oko Kalejdoskopu – VI Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci, który odbędzie się w dniach 1–2 i 5 kwietnia 2019 w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. FINA jest partnerem wydarzenia.

Raz, dwa, trzy – Filmoteka Szkolna patrzy!

Zapraszamy na wiosenną odsłonę cyklu zajęć dla najmłodszych widzów. Wspólnie odkryjemy filmy lalkowe z archiwum FINA i nauczymy jak stworzyć własną animację poklatkową. Na cały cykl składają się cztery prelekcje i pokazy filmowe połączone z warsztatami.

16. Święto Niemego Kina | Sherlock Holmes

Święto Niemego Kina, flagowe wydarzenie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego odbędzie się w dniach 4 – 7 kwietnia w kinie Iluzjon przy ulicy Narbutta 50A. Głównym bohaterem tegorocznej edycji będzie Sherlock Holmes.