Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Zaproś do szkoły Wędrującego Filmoznawcę!
Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej to projekt skierowany do szkół ponadpodstawowych zainteresowanych długofalową działalnością na polu edukacji filmowej.
Więcej

Aktualności

Oko Kalejdoskopu | Przegląd animacji tworzonych przez dzieci

Zapraszamy do zgłaszania filmów na Oko Kalejdoskopu – VI Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci, który odbędzie się w dniach 1–2 i 5 kwietnia 2019 w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. FINA jest partnerem wydarzenia.

Raz, dwa, trzy – Filmoteka Szkolna patrzy!

Zapraszamy na wiosenną odsłonę cyklu zajęć dla najmłodszych widzów. Wspólnie odkryjemy filmy lalkowe z archiwum FINA i nauczymy jak stworzyć własną animację poklatkową. Na cały cykl składają się cztery prelekcje i pokazy filmowe połączone z warsztatami.

16. Święto Niemego Kina | Sherlock Holmes

Święto Niemego Kina, flagowe wydarzenie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego odbędzie się w dniach 4 – 7 kwietnia w kinie Iluzjon przy ulicy Narbutta 50A. Głównym bohaterem tegorocznej edycji będzie Sherlock Holmes.

Gibbons, Penderecki i NOSPR wykonują „Symfonię pieśni żałosnych” Góreckiego – premiera albumu

29 marca ukaże się album będący zapisem koncertu, podczas którego Beth Gibbons oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia dyrygowana przez Krzysztofa Pendereckiego wykonali „Symfonię Pieśni Żałosnych” Henryka Góreckiego. Narodowy Instytut Audiowizualny (obecnie: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny) był producentem tego wydarzenia.

Popkultura stosowana. Warsztaty dla nauczycieli i edukatorów

Termin „popkultura” wywołuje u niektórych odbiorców negatywne skojarzenia. Mogą one wynikać między innymi z poczucia niezrozumienia czy wręcz wyobcowania, które odczuwamy skonfrontowani ze światem memów, streamów, youtuberów czy internetowych mód. Jednocześnie jest to rzeczywistość, wobec której nie jesteśmy w stanie, a nawet nie powinniśmy się dystansować.