Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Efekt ekranu | Nowa książka Dwutygodnik.com
24 lutego z okazji Finału NInA premierę będzie miała książka Dwytygodnik.com „Efekt ekranu”, składająca się z tekstów poświęconych najnowszej kulturze cyfrowej.
Więcej

Aktualności

„Wołyń” tryumfuje na gali Orłów

Koprodukowany przez NInA „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego zdobył dziewięć nagród Polskiej Akademii Filmowej – za najlepszy film, reżyserię, zdjęcia, scenografię, muzykę, dźwięk, montaż i kostiumy. Dwie statuetki otrzymała także inna koprodukcja NInA – „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy: Agata Kulesza i Arkadiusz Jakubik zostali nagrodzeni za najlepsze role drugoplanowe.

MocArt 2016 dla Orkiestrownika!

W Warszawie rozdano MocArty, nagrody radia RMF Classic. W kategorii Rzecz z klasą nagrodzono Orkiestrownik – wyprodukowaną przez NInA i IMiT edukacyjną aplikację na urządzenia mobilne.

Raport roczny NInA za 2016 rok

Przedstawiamy raport podsumowujący pierwszy pełny sezon w zmodernizowanej siedzibie NInA. Od dnia otwarcia – 29 maja 2015 – wypełniamy ją zróżnicowanym dziedzinowo i gatunkowo programem, pokazującym kulturę audiowizualną jako fascynujący obszar przenikania się tego, co wyrasta z przeszłości, z tym, co nowe.

Połączenie z NInA nie uratuje zbiorów Filmoteki | Opinia

W lipcu 2016 roku Minister Kultury ogłosił zamiar połączenia NInA i Filmoteki Narodowej. Od tamtej pory minęło osiem miesięcy, a Ministerstwo nie przedstawiło dotąd koncepcji funkcjonowania nowej instytucji, nie przeprowadziło również żadnych istotnych konsultacji w tej sprawie. Obowiązujący do niedawna termin połączenia (1 marca) został w ostatniej chwili przesunięty na 10 maja 2017. Przedłużający się okres niepewności i zawieszenia nie służy obu instytucjom, świadczy natomiast o braku pomysłu organizatora na to, czym ma być FInA. W związku z tym przypominamy i podkreślamy nasze stanowisko w tej sprawie.

Promocje w sklepie NInA

W sklepie internetowym NInA czeka na ciebie pięć pakietów muzycznych, filmowych, teatralnych i operowych wydawnictw CD i DVD, dostępnych w specjalnych cenach.