Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
FINA rozpoczyna działalność
Rozpoczęła działalność Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA), nowa państwowa instytucja kultury, powstała w wyniku połączenia NInA i FN.
Więcej

Aktualności

Bezpłatne warsztaty filmowe we Wrocławiu

Rozpoczęła się rekrutacja na pierwszą turę Warsztatów Filmoteki Szkolnej w Centrum Technologii Audiowizualnych. W ramach zajęć uczniowie oraz nauczyciele z całej Polski będą mieli szansę poznać wszystkie etapy powstawania filmu i zrealizować własne etiudy pod okiem profesjonalistów.

Czytaj kulturę! | Zajęcia dla uczniów | II–VI 2018

Zapraszamy zorganizowane grupy uczniów gimnazjów, liceów oraz siódmych klas szkoły podstawowej na podróż przez problemy, zjawiska i dzieła – czyli na zajęcia z cyklu „Czytaj kulturę!", przybliżające metody samodzielnej analizy tekstów kultury, w tym filmów i dziedzictwa audiowizualnego.

Bzik teatralny. Początek | Premiera dokumentu

18 stycznia o 18:45 na antenie TVP Kultura, 11 lutego o 20:00 w TR Warszawa i 26 marca w FINA będzie można zobaczyć nowy film dokumentalny Joanny Makowskiej, zrealizowany z okazji 20-lecia premiery „Bzika tropikalnego” Grzegorza Jarzyny – sztuki, która wyznaczyła nowy kierunek rozwoju sztuki scenicznej i zmieniła polski teatr.

Przegląd Orłów 2018 w Iluzjonie

W dniach 10–31 stycznia zapraszamy do kina Iluzjon na przegląd 59 polskich filmów, które kandydują w tym roku do Polskich Nagród Filmowych Orły.

Ferie w małym kinie | Pokazy i warsztaty filmowe

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży, uczestników akcji Zima w Mieście, do wzięcia udziału w programie feryjnym w FINA! Od wtorku do piątku, od 16 do 26 stycznia, w godzinach 11:00–12:30 odbywać się będą projekcje bajek, po których zapraszamy na specjalne warsztaty nawiązujące do pokazanych produkcji.