Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
FINA rozpoczyna działalność
Rozpoczęła działalność Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA), nowa państwowa instytucja kultury, powstała w wyniku połączenia NInA i FN.
Więcej

Aktualności

Przegląd arcydzieł polskiej animacji w USA i Kanadzie

Z okazji obchodów jubileuszu 70–lecia Polskiej Animacji, FINA wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej włącza się w szeroko zakrojoną akcję promocji polskich filmów animowanych w USA i w Kanadzie.

„How to Destroy Time Machines” na festiwalu DOK Leipzig

Film Jacka Piotra Bławuta Jr będzie miał swoją międzynarodową premierę na festiwalu, który rozpocznie się już 30 października.

Spotkanie z twórcami filmu „Inny świat” | Transmisja w Ninatece

W sobotę, 7 października o godzinie 18:45, zapraszamy do Ninateki na transmisję spotkania z Dorotą Kędzierzawską i Arturem Reinhartem, którzy opowiedzą o Danucie Szaflarskiej i o swoim filmie poświęconym wybitnej aktorce. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Filmu Polskiego na Litwie organizowanego przez Instytut Polski w Wilnie.

FINA partnerem Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy

4 października rozpoczyna się Festiwal Filmowy Opolskie Lamy. W programie m.in. najważniejsze tegoroczne premiery kinematografii światowej, polskie kino dokumentalne i konkurs dla młodych filmowców. W ramach wydarzenia odbędzie się również projekcja „Między nami dobrze jest” oraz retrospektywa filmów Marcina Koszałki.

FINA na Festiwalu Filmowym w Gdyni

W dniach 18–23 września odbędzie się 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W jego programie znalazły się filmy koprodukowane przez FINA. Dwa z nich – „Pokot” Agnieszki Holland oraz „Wyklęty” Konrada Łęckiego – zakwalifikowały się do Konkursu Głównego i będą walczyły o Złote Lwy. FINA jest partnerem festiwalu.