Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
FINA rozpoczyna działalność
Rozpoczęła działalność Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA), nowa państwowa instytucja kultury, powstała w wyniku połączenia NInA i FN.
Więcej

Aktualności

FINA na Festiwalu Filmowym w Gdyni

W dniach 18–23 września odbędzie się 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W jego programie znalazły się filmy koprodukowane przez FINA. Dwa z nich – „Pokot” Agnieszki Holland oraz „Wyklęty” Konrada Łęckiego – zakwalifikowały się do Konkursu Głównego i będą walczyły o Złote Lwy. FINA jest partnerem festiwalu.

„Pokot” polskim kandydatem do Oscara

Koprodukowany przez NInA „Pokot” Agnieszki Holland został polskim kandydatem do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”.

West, Josephson, Komasa | Masterclass

15 września wspólnie z telewizją AXN zapraszamy na spotkanie, podczas którego showrunnerka „Dextera” Wendy West i Barry Josephson – twórca m.in. „Bones” oraz „Turn” – opowiedzą o kulisach pracy nad amerykańskimi serialami. Głównym tematem będzie writers’ room, czyli metoda wspólnej pracy w zespole scenarzystów, a także rola showrunnera – osoby odpowiedzialnej za cały serial.

FINA lab | Program edukacji medialnej

Od połowy września do połowy grudnia zorganizowane grupy uczniów ze szkół podstawowych mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z edukacji medialnej w FINA.

Czytaj kulturę | Zajęcia dla uczniów | IX–XII 2017

Od września do grudnia zapraszamy zorganizowane grupy gimnazjalne i licealne na podróż przez epoki, zjawiska i dzieła – czyli na zajęcia z cyklu „Czytaj kulturę!”. Mile widziani uczniowie przygotowujący się do matury, ale i wszyscy inni ciekawscy, którzy chcieliby sprawniej poruszać się w świecie tekstów kultury.