Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
FINA rozpoczyna działalność
Rozpoczęła działalność Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA), nowa państwowa instytucja kultury, powstała w wyniku połączenia NInA i FN.
Więcej

Aktualności

Kulturalny Bilet Wolontariusza w FINA

W grudniu – w związku z akcją Kulturalny Bilet Wolontariusza – zapraszamy wszystkich wolontariuszy na 22 wydarzenia kulturalne w kinie Iluzjon, w siedzibie FINA na Służewie oraz w Archiwach Filmowych przy Wałbrzyskiej i Chełmskiej.

„Bracia” w Ninatece

Zobacz dokument Wojciecha Staronia, będący portretem dwóch sędziwych braci, których łączy niezwykła więź. Film można obejrzeć za darmo w Ninatece, w dniach 17-20 listopada 2017 roku.

„Baby Bump” w Ninatece

Fabularny debiut Jakuba Czekaja to komiksowa opowieść o dorastaniu, łącząca – według amerykańskiej krytyki – wrażliwość Davida Lyncha i Walta Disneya. Film można obejrzeć za darmo w Ninatece, w dniach 10-13 listopada 2017 roku.

StoryCode Warsaw #11 | Born-digital Journalism

Jedenaste już spotkanie międzynarodowej społeczności StoryCode Warsaw poświęcone będzie narracjom dziennikarskim w sieci: interaktywnemu dokumentowi „Nikisz Niesporka”, podcastom „Stories From the Eastern West” oraz „Odbiornik” magazynu dwutygodnik.com.

Przegląd arcydzieł polskiej animacji w USA i Kanadzie

Z okazji obchodów jubileuszu 70–lecia Polskiej Animacji, FINA wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej włącza się w szeroko zakrojoną akcję promocji polskich filmów animowanych w USA i w Kanadzie.