Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Połączenie Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Filmoteki Narodowej
Rozpoczęła działalność Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA), nowa państwowa instytucja kultury, powstała w wyniku połączenia NInA i FN.
Więcej

Aktualności

Raz, dwa, trzy – Filmoteka Szkolna patrzy!

Zapraszamy na styczniowy cykl warsztatów, podczas którego odkryjemy przed najmłodszymi widzami skarby z archiwum FINA, nauczymy jak czytać film i na co warto zwracać uwagę podczas jego oglądania.

Kino OdzySKANe | Przegląd filmów po rekonstrukcji cyfrowej w Iluzjonie

Od 6 do 9 grudnia 2018 roku w kinie Iluzjon odbędzie się pierwsza edycja przeglądu filmów po rekonstrukcji cyfrowej „Kino OdzySKANe”. Widzowie obejrzą kilkanaście zrekonstruowanych kultowych filmów i seriali m.in.: „Wrota Europy”, „Dług”, „Zmruż oczy”, „Żółty szalik” czy „Akademię Pana Kleksa”. Przegląd organizowany jest przez Telewizję Polską i Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.

Witold Sobociński nie żyje

Zmarł Witold Sobociński – jeden z najwybitniejszych polskich operatorów filmowych, wieloletni wykładowca łódzkiej PWSFTviT oraz muzyk jazzowy. Miał 89 lat.

Znaki Wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej.

Ekspozycja, której otwarcie nastąpi 10 listopada na Zamku Królewskim, to nie tylko rekordowa jak na warunki wystawiennicze liczba 30 sal i około 500 dzieł sztuki. To także monumentalny fresk historyczny, ujmujący w chronologicznych ramach 1914-1989 dzieje zmagań o narodową suwerenność, jej obronę i umacnianie, pomyślany jako refleksja nad istotą narodowej tożsamości.

„Lalki” Włodzimierza Pawłowa od jutra w Centrum Promocji Kultury w Warszawie

Już w sobotę 13 października w Warszawie zostanie otwarta wystawa zdjęć mistrza aparatu analogowego – Włodzimierza Pawłowa. Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”.