Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Efekt ekranu | Nowa książka Dwutygodnik.com
24 lutego z okazji Finału NInA premierę będzie miała książka Dwytygodnik.com „Efekt ekranu”, składająca się z tekstów poświęconych najnowszej kulturze cyfrowej.
Więcej

Aktualności

„Człowiek z żelaza” w Cannes

Zrekonstruowany cyfrowo „Człowiek z żelaza” Andrzeja Wajdy (1981) został zaprezentowany podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes w prestiżowej sekcji Cannes Classics.

14. Millennium Docs Against Gravity | 11–26 maja 2017

Rusza 14. odsłona największego festiwalu kina dokumentalnego w Polsce. Będzie odbywał się równolegle w pięciu polskich miastach: Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Bydgoszczy i Lublinie. W programie ponad 140 filmów non-fiction. NInA jest partnerem festiwalu.

Film o Wydziale Wiedzy o Teatrze | Zobacz w Ninatece

9 maja do Ninateki trafi dokument „WoT”, opowiadający o 40 latach historii Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Dzień wcześniej film będzie można obejrzeć podczas pokazu w Instytucie Teatralnym.

Połączenie z Filmoteką Narodową | List otwarty Rady NInA

Przeczytaj list otwarty w sprawie zamiaru łączenia NInA z Filmoteką Narodową, który Rada Instytutu wystosowała do Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Actus Humanus Resurrectio | Gdańsk | 12–16 kwietnia

Actus Humanus Resurrectio to jedyna w Polsce okazja usłyszenia w jednym miejscu i czasie tylu światowych gwiazd wykonawstwa historycznego, wywodzących się z różnych pokoleń, szkół i tradycji wykonawczych. NInA jest współorganizatorem festiwalu.