Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Promocje w sklepie NInA
Na Boże Narodzenie sklep NInA przygotował cztery świąteczne pakiety filmowych, teatralnych i operowych DVD dostępnych w specjalnych cenach!
Więcej

Aktualności

„Pokot” powalczy o Złotego Niedźwiedzia

„Pokot” – koprodukowany przez NInA film Agnieszki Holland – znalazł się w Konkursie Głównym najbliższej, 67. edycji Berlinale, jednego z najważniejszych i najbardziej prestiżowych festiwali filmowych na świecie.

Czytaj kulturę | Zajęcia dla uczniów | XI–XII 2016

W ramach zajęć uczestnicy podróżują przez teksty kultury (także popularnej), poszukując punktów stycznych. Mile widziani uczniowie przygotowujący się do matury.

Wśród przyjaciół | Dwutygodnik wydaje powieść Sieńczyka

30 listopada ukaże się debiut prozatorski Macieja Sieńczyka „Wśród przyjaciół”. Powieść napisana na bazie felietonów publikowanych w Dwutygodnik.com zostanie opublikowana przez wydawnictwo Czarne we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Sienkiewicz | Lektury audiowizualne w NInA

Zapraszamy na pierwszą odsłonę cyklu pokazów ekranizacji dzieł literackich, skierowanego do uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. W dniach 17 października, 7 listopada i 12 grudnia w kinie NInA będzie można obejrzeć kolejne części sienkiewiczowskiej „Trylogii”.

Nie żyje Andrzej Wajda (1926–2016)

Zmarł największy twórca polskiego kina, współtwórca „szkoły polskiej”, reżyser teatralny i laureat Oscara, który zawarł w swoich filmach historię Polski ostatnich dwóch stuleci.