Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Zaproś do szkoły Wędrującego Filmoznawcę!
Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej to projekt skierowany do szkół ponadpodstawowych zainteresowanych długofalową działalnością na polu edukacji filmowej.
Więcej

Aktualności

Raz, dwa, trzy! Filmoteka Szkolna patrzy! | Semestr II

Filmoteka Szkolna zaprasza najmłodszych widzów na spotkania z polskim kinem. Po pokazach w ramach warsztatów kreatywnych stworzymy własną ekipę filmową, będziemy przekazywać emocje za pomocą gestów i min, a także stworzymy własne animacje.

Mapa „Dekalogu” | Wirtualny spacerownik

Mapa „Dekalogu” to autorski pomysł Natalii Korynckiej-Gruz na wirtualne poznawanie Warszawy poprzez miejsca, w których nakręcone zostały sceny z telewizyjnego cyklu „Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego.

IV edycja Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej – rejestracja, poradnik dla uczniów i nauczycieli

Trwa rejestracja na Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Tematem przewodnim IV edycji jest „Kino to (też) biznes”. Koniec naboru już 21 października 2019 roku. Liczymy na Was!

Raz, dwa, trzy! Filmoteka Szkolna patrzy!

Filmoteka Szkolna zaprasza najmłodszych widzów na spotkania z pięknym, klasycznym kinem. Filmy, które wspólnie obejrzymy, będą poprzedzone tematyczną prelekcją – na każdym spotkaniu odkryjemy inną kinową tajemnicę. Po pokazach, na warsztatach kreatywnych, sami staniemy się częścią filmowej ekipy – raz zamienimy się w reżyserów, innym razem napiszemy scenariusz, jeszcze innym zaczarujemy przestrzeń tworząc scenografię lub podziałamy na zmysły nagrywając muzykę i dźwięki.