Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Efekt ekranu | Nowa książka Dwutygodnik.com
24 lutego z okazji Finału NInA premierę będzie miała książka Dwytygodnik.com „Efekt ekranu”, składająca się z tekstów poświęconych najnowszej kulturze cyfrowej.
Więcej

Aktualności

Połączenie z Filmoteką Narodową | List otwarty Rady NInA

Przeczytaj list otwarty w sprawie zamiaru łączenia NInA z Filmoteką Narodową, który Rada Instytutu wystosowała do Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Actus Humanus Resurrectio | Gdańsk | 12–16 kwietnia

Actus Humanus Resurrectio to jedyna w Polsce okazja usłyszenia w jednym miejscu i czasie tylu światowych gwiazd wykonawstwa historycznego, wywodzących się z różnych pokoleń, szkół i tradycji wykonawczych. NInA jest współorganizatorem festiwalu.

Węgierska Wiosna Filmowa | 19–27 kwietnia

Dyrektor NInA Michał Merczyński weźmie udział w dyskusji o pracy polskich i węgierskich archiwów filmowych oraz dystrybucji kinowych klasyków, która odbędzie się 19 kwietnia w ramach Węgierskiej Wiosny Filmowej.

Najlepsze etiudy z Łodzi | 15. Festiwal Łodzią po Wiśle

7-8 kwietnia w warszawskim Kinie Iluzjon odbędzie się 15. Festiwal Szkoły Filmowej w Łodzi. W pokazach konkursowych zobaczymy jedenaście etiud fabularnych, sześć dokumentalnych, siedem operatorskich i trzynaście animacji.

Biblia Audio superprodukcja – zakończenie drugiego etapu prac

Zakończyła się realizacja Pięcioksięgu Mojżeszowego – drugiego etapu słuchowiska Biblia Audio superprodukcja. W nagraniu wzięli udział najwybitniejsi polscy aktorzy, a także Prymas Polski Wojciech Polak oraz Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich. Narodowy Instytut Audiowizualny jest koproducentem tego wyjątkowego audiobooka.