Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
warsztaty edukacyjne NInA, fot. Malwina Toczek
Powrót

Akademia Dzieci | Jesień 2016

Wraz z nowym rokiem szkolnym Akademia Dzieci startuje w nowej odsłonie. Do tej pory warsztaty i wykłady adresowane były do przedszkolaków i młodszych klas szkół podstawowych, natomiast od września do naszych laboratoriów medialnych i muzycznych zaprosimy także uczniów z klas IV–VI.

W ramach Akademii wspólnie poznajemy archiwa, tworzymy memy i gify, własne aplikacje mobilne, emotikony i animacje poklatkowe. Na muzycznych warsztatach będzie zaś można poznać tajniki ludzkiego głosu, eksperymentować z muzyką elektroniczną, poczuć, że „rytm to jest to!”, a także znaleźć odpowiedzi na takie pytania jak: „Co historia muzyki zawdzięcza bezsenności?” lub „Co wspólnego z muzyką ma tkanina?”.

Laboratoria oraz warsztaty dostosowane są do wieku, możliwości poznawczych i zainteresowań dzieci oraz są powiązane z podstawą programową.

Terminy

Laboratoria medialne dla klas 4–6 | Poniedziałki w godzinach 11.00–12.30

Laboratoria muzyczne dla klas 4–6 | Poniedziałki w godzinach 9.30–11.00

Warsztaty i wykłady dla przedszkolaków | Środy i piątki w godzinach 9.30–10.30

Warsztaty i wykłady dla klas 1–3 | Środy i piątki w godzinach 11.00–12.30

Warsztaty muzyczne dla klas 1-3 | Co drugi czwartek w godzinach 11.00–12.30

Zasady uczestnictwa

W warsztatach mogą wziąć udział zorganizowane grupy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, a zajęcia dostosowane są każdorazowo do wieku, możliwości poznawczych i zainteresowań dzieci. Spotkania, prowadzone przez animatorów, pedagogów i muzyków doświadczonych w pracy z najmłodszymi, będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki oraz w co drugi czwartek (warsztaty muzyczne).

Aby grupa wzięła udział w programie Akademia Dzieci, reprezentant instytucji lub nauczyciel musi zaakceptować regulamin, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy, wybierając je z wyznaczonych terminów lub telefonicznie zarezerwować miejsce, dzwoniąc pod numer: +48 22 380 49 82.

W razie pytań prosimy o kontakt z Grzegorzem Krause z Działu Edukacji i Badań NInA (grzegorz.krause@nina.gov.pl, tel. 22 380 49 82).

Prowadzący

Sylwia Żółkiewska

Graficzka, projektantka aplikacji mobilnych, animatorka kultury i autorka materiałów edukacyjnych na temat nowych technologii w kulturze i edukacji. Absolwentka Wydziału Grafiki krakowskiej ASP, gdzie w 2007 roku obroniła dyplom w Pracowni Filmu Animowanego. Jej animacje pokazywane były na festiwalach takich jak OFAFA, ReAnimacje, MiF, T-Mobile Nowe Horyzonty czy Balkanima. W latach 2011-2016 współtworzyła kilkanaście gier i aplikacji mobilnych m.in. na podstawie utworów Themersonów, Grochowiaka i Gałczyńskiego. Jest współautorką kilkudziesięciu materiałów edukacyjnych i scenariuszy zajęć (m.in. na potrzeby projektu Tablety w Twojej Bibliotece) oraz autorką przewodnika po świecie aplikacji mobilnych dla kultury i edukacji pt. APPetyt na APPlikacje (wyd. Fundacja Orange, 2016). Współpracuje z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę, Fundacją Orange, Fundacją Culture Shock, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Muzycznym im. F. Chopina.

Alicja Szulc

Pedagog, animator kultury, fotograf. Absolwentka pedagogiki społeczno-opiekuńczej na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła realizację obrazu na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Była wolontariuszką w Fundacji Mam Marzenie, wychowawcą w świetlicy środowiskowej w Stowarzyszeniu „U Siemachy”, wykładowczynią w Zespole Szkół Fototechnicznych w Warszawie, koordynatorem projektów multimedialnych dla dzieci realizowanych przez  Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Od 2010 roku jest Latającym Animatorem Kultury, prowadzi warsztaty filmowo-fotograficzne dla dzieci i młodzieży w całej Polsce, wspiera merytorycznie projekty skierowane do najmłodszych. Od 2013 roku realizowała program rodzinny w Dziale Edukacji POLIN oraz współtworzyła pod kątem merytorycznym projekt Miejsca Edukacji Rodzinnej w Muzeum. Od kilku lat realizuje projekty edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Współpracowała m.in. z Fundacją Mederi, Kalimbą, Czas dla Mam, Labolo, Centrum Zdrowia Dziecka, Centrum Nauki Kopernik – Festiwal Przemiany, Ikea, Sztukarnia, Kredka KaFe, Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja MaMa.

Paulina Jędrzejewska

Działa w temacie wolnej i nieformalnej edukacji, nowych technologii, projektów międzypokoleniowych i partycypacji. Doświadczona trenerka, certyfikowany coach grupowy, socjolożka, antropolożka kultury i aktywistka społeczna. Od 4 lat w Fundacji Culture Shock realizuje warsztaty Medialab, pracując na zmianie społecznej poprzez nowe technologie. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu projektów międzypokoleniowych oraz przy realizacji działań mających na celu zwiększenie świadomości uczestników w obrębie nowych technologii cyfrowych w kulturze.  Z ramienia Fundacji Culture Shock członkini Koalicji Otwartej Edukacji oraz Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Zaangażowana w publiczną działalność na rzecz rozwoju miejskich projektów jak np. Narzędzie Budżetu Partycypacyjnego czy Warszawska Droga Kultury.Tworzy instalacje w przestrzeni publicznej, którą traktuje jako miejsce budowania kapitału społecznego i dialogu. Współzałożycielka startupu Hedoco produkującej open-sourcowy design oraz modę.

Pliki do pobrania
PDF
Akademia_Dzieci_ Regulamin_edycja jesienna_2016.pdf

Zobacz również