Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Piotr Jaxa
Powrót

Mapa „Dekalogu” | Wirtualny spacerownik

Mapa „Dekalogu” to autorski pomysł Natalii Korynckiej-Gruz na wirtualne poznawanie Warszawy poprzez miejsca, w których nakręcone zostały sceny z telewizyjnego cyklu „Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego.

Responsywny, dwujęzyczny serwis będzie zawierał fotografie wykonane specjalnie w tym celu przez Piotra Jaxę, fragmenty kolejnych filmów z cyklu, a także kontekstowe teksty o samym reżyserze, idei która przyświecała mu podczas kręcenia Dekalogu, a także o dylematach filozoficznych i moralnych zawartych w 10 przykazaniach. Mapa Dekalogu będzie przewodnikiem zarówno dla turystów zagranicznych, odwiedzających Warszawę jak i tych wszystkich, którzy są zainteresowani twórczością Krzysztofa Kieślowskiego. Może też pełnić rolę edukacyjną jako materiał do lekcji dla uczniów liceów. Projekt prowadzony ze wsparciem merytorycznym, technicznym i finansowym FINA.

Spacerownik będzie miał swoją premierę 29 listopada. Natomiast już dziesięć dni później zapraszamy do siedziby FINA na wspólne oglądanie Dekalogu. Pieczę reżyserską nad całością przeglądu sprawuje jego pomysłodawczyni, pani Natalia Koryncka-Gruz. Za program debat odpowiadają dwaj filmoznawcy, profesorowie Mikołaj Jazdon (UAM Poznań) i Tadeusz Lubelski (UJ Kraków), którzy na zmianę będą prowadzić rozmowy w gronie ekspertów po każdym z filmów. Więcej informacji o przeglądzie już niebawem na stronach FINA. 

Zobacz również