Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

NInA uzyskał poświadczenie skuteczności zarządzania jakością według najnowszej międzynarodowej normy ISO

19 maja Narodowy Instytut Audiowizualny uzyskał poświadczenie skuteczności zarządzania jakością według najnowszej międzynarodowej normy ISO 9001:2015 w zakresie działalności digitalizacja, archiwizacja i udostępnianie zasobów audiowizualnych. Są to trzy kluczowe obszary misji NInA.

Certyfikat ISO 9001:2015 nr 14189-Q15-001PL w dniu 19 maja 2016 roku z rąk Pawła Dąbrowskiego odebrał Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego .

ISO 9001 to standard akceptowany i rozpoznawany na całym świecie. Certyfikaty potwierdzające zgodność systemów zarządzania jakością z ww. normą wydawane są przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO). Instytut jest jedną z pierwszych instytucji w Polsce, które otrzymały poświadczenie zgodnie z najnowszymi normami.

Mając na uwadze jakość działań organizacyjnych, w centrum wyznaczonych przez Instytut celów znalazły się: „konieczność identyfikowania potrzeb i oczekiwań odbiorców; budowanie z otoczeniem relacji partnerskich, udostępnienie odpowiednich zasobów do funkcjonowania organizacji, zapewnienie i podnoszenie kompetencji personelu, budowanie świadomości personelu w zakresie znaczenia ich działań na rzecz jakości, bieżące monitorowanie, analizę i ocenę skuteczności działań w organizacji.”
Aby zrealizować te założenia Instytut zobowiązał się do doskonalenia skuteczności procesów organizacyjnych, przestrzegania przepisów prawnych i spełniania wymagań oraz ciągłego doskonalenie skuteczności systemu zarządzania jakością wg. najnowszej międzynarodowej normy ISO 9001:2015.

fot. Malwina Toczek/NInA

 

Zobacz również