Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Zaproś do szkoły Wędrującego Filmoznawcę!

Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej to projekt skierowany do szkół ponadpodstawowych zainteresowanych długofalową działalnością na polu edukacji filmowej. Łączy potencjał aktywnych nauczycieli oraz filmoznawców, czyniąc filmy stały się czytelnymi tekstami kultury!

Co się wydarzy?

1–22 grudnia 2017: otwarty nabór dla szkół ponadpodstawowych

Styczeń-czerwiec 2018: warsztaty prowadzone przez Wędrujących Filmoznawców Filmoteki Szkolnej w szkołach na terenie całej Polski przyjętych do projektu

Co otrzymają szkoły zakwalifikowane do projektu?

– Cykl 3 bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez filmoznawców z całego kraju.

– Wsparcie w zakresie rozwijania umiejętności i narzędzi pracy z filmem, poszerzenie wiedzy z zakresu historii kina polskiego i światowego.

– Wsparcie merytoryczne i organizacyjne ze strony Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Dlaczego warto?

W ramach działań Wędrujących Filmoznawców Filmoteki Szkolnej kładziemy nacisk na świadome i krytyczne podejście do filmów. Formuła matury ustnej i pisemnej z języka polskiego, jak i sama podstawa programowa, sytuują film wśród innych dziedzin sztuki wskazując na jego intertekstualny i interdyscyplinarny charakter. Wesprzemy nauczycieli w projektowaniu lekcji realizujących te założenia, pokażemy pedagogom oraz uczniom jak analizować i interpretować filmy oraz zachęcimy młodzież do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej i aktywnego uczestnictwa w kulturze filmowej. A na koniec podzielimy się efektami pracy, by wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z wypracowanych rozwiązań i regularnie wykorzystywać je w pracy dydaktycznej.

Jak wziąć udział?

Zapoznaj się z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Organizatorzy

Projekt jest realizowany przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zobacz również