Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Na planie serialu „Ultraviolet”, AXN, mat. promocyjne
Powrót

West, Josephson, Komasa | Masterclass

15 września wspólnie z telewizją AXN zapraszamy na spotkanie, podczas którego showrunnerka „Dextera” Wendy West i Barry Josephson – twórca m.in. „Bones” oraz „Turn” – opowiedzą o kulisach pracy nad amerykańskimi serialami. Głównym tematem będzie writers’ room, czyli metoda wspólnej pracy w zespole scenarzystów, a także rola showrunnera – osoby odpowiedzialnej za cały serial.

Bardziej szczegółowo porozmawiamy o różnicach budowania intrygi kryminalnej na przestrzeni całego sezonu i poszczególnych odcinków. Omówimy różnice w serialach epizodycznych i tych linearnych. Z intrygi kryminalnej płynnie przejdziemy do planowania innych wątków i rozkładania ich na poszczególne odcinki. Poruszymy zagadnienia takie, jak łuk serialu, główne pytanie dramatyczne, wiodący konflikt, rozwój postaci i przebiegi relacji pomiędzy bohaterami. Wszystko to w kontekście opowiadania historii trwającej kilka godzin. Porozmawiamy także o rozwiązaniach konstrukcyjnych – zarówno tych obejmujących cały sezon, jak i poszczególne odcinki.

Druga część dyskusji poświęcona będzie różnicom w pracy pomiędzy Stanami i Polską.

Wendy i Barry pracowali przy kręconym w Polsce, nowym serialu AXN – Ultraviolet. Serial powstawał w polskim writers’ roomie z polskim headwriterem, ale obecny był również amerykański konsultant. Cały proces nadzorowany był przez Sony Pictures Television oraz właśnie Wendy i Barry’ego. Do dyskusji dołączy Jan Komasa – jeden z dwóch reżyserów Ultraviolet.

W trakcie dyskusji zaprezentowane zostaną niepublikowane nigdzie wcześniej fragmenty serialu ilustrujące poruszone tematy. Spotkanie poprowadzi Filip Kasperaszek.

Informacje praktyczne

Spotkanie odbędzie się w piątek 15 września 2017 w godzinach 11:00–14:30 w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie (sala Ziemia Obiecana).

Masterclass odbędzie się w języku angielskim.

Nabór na warsztaty został zakończony. Obecnie pod adresem anna_buss@spe.sony.com przyjmujemy zgłoszenia na listę rezerwową.

Organizatorami wydarzenia są Telewizja AXN i Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny. Partnerem wydarzenia jest Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.

Zobacz również