Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Reuse w edukacji | Publikacja online

Czy korzystanie z cyfrowych zasobów w szkołach jest łatwe? Jakie propozycje mają dla szkół i edukatorów instytucje, które udostępniają takie materiały? Jakie pomysły i potrzeby mają osoby zajmujące się edukacją? Zapraszamy do lektury publikacji powstałej po seminarium „Reuse w edukacji”, które odbyło się w FINA 28 listopada 2018 r.

Jaką rolę odgrywają w  praktykowaniu edukacji prawo autorskie i  nowe technologie, zarówno te, których używają do udostępniania swych zasobów instytucje kulturalne, jak i  te, które dostępne są dla nauczycieli w szkołach? Chcąc odpowiedzieć na te pytania, poruszyliśmy na seminarium temat ograniczeń i barier dla ponownego wykorzystania zasobów cyfrowych w edukacji. 

Zmierzaliśmy przy tym  do wskazania praktycznych sposobów ich przezwyciężania. Odnaleźliśmy je w projektach nauczycieli, którzy przekraczają stereotypy i ramy nauczanych przedmiotów, oraz w inspiracjach płynących z edukacji nieformalnej i ruchów mejkerskich (ang. makers movement).

Tym inspirującym i konstruktywnym podejściem do edukacji chcemy podzielić się z Państwem na kartach niniejszej publikacji. Można odnaleźć w niej najważniejsze porady i linki z każdego z wystąpień i warsztatów.

Zachęcamy do dzielenia się tym materiałem z innymi nauczycielami i nauczycielkami oraz do dzielenia się własnymi pomysłami na to, jak cyfrowe zasoby archiwów, muzeów i bibliotek wykorzystują Państwo w swojej pracy w szkołach, bibliotekach i świetlicach.

Pobierz

Sposób na reuse w edukacji | Notatki z seminarium

 

Zobacz również