Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Wieczne lato czas zacząć!
Jak przetrwać lato w mieście? Odpowiemy w trzech słowach: film, muzyka i plener! FINA startuje z letnim programem filmowo-koncertowym.
Więcej

Dla mediów

Informacje prasowe

Latem warto obudzić „Wakacyjną nostalgię”!

Kultowe i bardzo zmysłowe filmy przywołujący wakacyjne wspomnienia w lipcu i sierpniu pokaże warszawskie Kino Iluzjon. „Wakacje z Moniką”, „Zapamiętajmy to lato”, „Lolita”, „Dirty Dancing”, „Tamte dni, tamte noce” czy „Trzy kobiety” to tylko niektóre tytuły, które złożą się na cykl projekcji pt. „Wakacyjna nostalgia”.

Wieczory z horrorem czechosłowackim

Mordercza Škoda 110 Super Sport, zazdrość i żądza krwi, szalony naukowiec i bezwzględny morderca, fanklub złożony z kosmitów…, czyli co straszy w czechosłowackim horrorze? Kino Iluzjon zaprasza na lipcowe piątki z dreszczykiem podszytym czarnym humorem. A wszystko to na taśmie 35mm!

Od Mozarta do Eltona Johna: muzyczne biografie latem w kinie Iluzjon

Gorące premiery: „Rocketman” i „Pavarotti”, kultowy „Amadeusz” i „Śpiewak jazzbandu”, a także doceniane już przez publiczność i krytykę „Bohemian Rhapsody”, „Whitney”, „Idol” czy „I’m Not There. Gdzie indziej jestem” pokaże w lipcu i sierpniu warszawskie kino Iluzjon. To znakomita okazja by zatopić się w filmowych opowieściach o legendarnych postaciach ze świata muzyki: m.in. Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie, Luciano Pavarottim, Bobie Dylanie, Eltonie Johnie czy Whitney Houston.

Misia Furtak zagra na otwarcie muzycznego lata w FINA

Już 27 czerwca plenerowy koncert Misi Furtak otworzy cykl wyjątkowych muzycznych spotkań w siedzibie Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego! W programie pokazy najgłośniejszych muzycznych filmów ostatnich lat w kinie pod chmurką m.in. „Whiplash”, „Whitney”, „Bohemian Rhapsody” oraz koncerty takich zespołów jak Perfect Son, Enchanted Hunters, Lor czy Błoto. Wstęp wolny.

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czeka na Młodych Jurorów!

Ruszył konkurs „Skrytykuj!” dla nastolatków zainteresowanych kinem, organizowany przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny (FINA) na recenzję wybranego filmu. Laureaci ocenią filmy z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, wezmą udział w festiwalowych wydarzeniach oraz spotkają przedstawicieli branży filmowej. Swoje recenzje można publikować do 7 lipca na stronie www.skrytykuj.pl.
Kontakt dla mediów

Narodowy Instytut Audiowizualny

ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

NIP: 525-234-20-56

Tel.: +48 22 380 49 76
Tel.: +48 22 380 49 75

e-mail: media@fina.gov.pl