Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
FINA Wałbrzyska 3/5 zaprasza na spotkania z najnowszym…i nieco starszym kinem!
Nowe polskie kino, filmy o pisaniu, animacje lalkowe, DKF dla kilkulatków, kino z widokiem na transformację 1989 roku, pokazy dla seniorów i rodziców maluchów
Więcej
Informacje prasowe

Spędź Dzień Dziecka w stylu retro!

Przedwojenna komedia Michała Waszyńskiego „ABC miłości” z kilkuletnią Basią, warsztaty robienia lemoniady, pokaz „Brzdąca” z Charlie Chaplinem z muzyką na żywo, wystawa lalek ze starych animacji, wieczorny seans na świeżym powietrzu, zgłębianie tajników powstawania kultowych animacji, zajęcia z tworzenia własnej bajki i przedwojenne kroniki o zwierzętach – to tylko wybrane atrakcje, które 1 czerwca przygotowuje Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA). Bohaterów kultowych animacji nie zabranie na ekranach kin w całej Polsce!

Mistrzowie – kino włoskie lat 60.

Anna Magnani, Marcello Mastroiani, Monica Vitti, Sophia Loren, Alain Delon, Claudia Cardinale, Jean-Paul Belmondo, Anita Ekberg w filmach Pasoliniego, Felliniego, Antonioniego, De Sici, Petriego i Viscontiego. Od 6 maja kino Iluzjon zaprasza na przegląd największych dzieł złotej ery włoskiego kina.

Przegląd filmów „Polskim Okiem – Jerzy Wójcik” od 9 maja w Kinie Iluzjon

„Potop”, „Krwawa bajka”, „Eroica”, „Samson”, „Nikt nie woła”, „Popiół i diament”, „Ryś”, i „Faraon” – autorem zdjęć do tych filmów był Jerzy Wójcik i te właśnie tytuły będzie można zobaczyć w warszawskim kinie Iluzjon podczas trwającego cały miesiąc przeglądu poświęconego zmarłemu niedawno operatorowi. Już 9 maja cykl otworzy „Potop Redivivus” – cyfrowo zrekonstruowana i skrócona, pod artystycznym nadzorem twórców, wersja monumentalnego dzieła Jerzego Hoffmana.

KINO 89+ Polska po przełomie okiem twórców i badaczy kina

KINO 89+ to seria projekcji i rozmów, podczas których z perspektywy rodzimej kinematografii przyglądać można się temu, jak zmieniała się Polska, a jak sama filmowa forma i jakie mechanizmy organizowały codzienne życie po przełomie 1989 roku. Cykl ułożony jest tematami, które na warsztat najczęściej brali polscy twórcy: od nadchodzącego kapitalizmu, po pokolenie X, fenomen disco polo czy rozterki emigracyjne. Program uzupełniają projekcje kultowych filmów gatunkowych oraz spotkania z twórcami i badaczami m.in. socjologami, historykami, kulturoznawcami, filozofami. Wstęp wolny.

Gwiazdy sceny i ekranu: Gajos, Janda, Chyra, Cielecka, Ogrodnik i Kijowska w Ninatece

Ninateka zaprasza na przegląd filmów z wybitnymi postaciami sceny i ekranu. Janusz Gajos, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Krystyna Janda, Magdalena Cielecka i Julia Kijowska – trzy pokolenia świetnych aktorów i aktorek oraz nietuzinkowe kreacje, które stworzyli – zarówno w filmie jak i w teatrze. Wśród tytułów zarówno starsze pozycje jak i nowsze polskie kino.
Kontakt dla mediów

Narodowy Instytut Audiowizualny

ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

NIP: 525-234-20-56

e-mail: media@nina.gov.pl

Formularz kontaktowy