Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Młodzi zdolni” – w NInA rusza nowy cykl projekcji filmowych
prezentujący filmy reżyserów pokolenia trzydziestolatków takich jak Jan Komasa, Kasia Klimkiewicz czy Magnus von Horn. Pokazom towarzyszą spotkania z twórcami.
Więcej
Informacje prasowe

Dekada kultury audiowizualnej – NInA podsumowuje 12 lat działalności

Prace wideo, premierowe utwory muzyczne, animacje, filmy i performanse ponad 20 artystów i badaczy złożą się na multimedialny esej podsumowujący ostatnią dekadę w kulturze, który zostanie premierowo zaprezentowany w piątek, 24 lutego w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego. W programie także koncert Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej z udziałem m.in. Kasi Nosowskiej, Wojciecha Waglewskiego i Gaby Kulki oraz premiera książki Dwutygodnik.com „Efekt ekranu”. Całość będzie można śledzić online na nina.gov.pl i ninateka.pl. Wieczór zakończy otwarte dla publiczności silent disco.

Filmowe ferie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym – w Warszawie i w sieci

W lutym na odwiedzających siedzibę NInA czekają pokazy i spotkania wokół Polskiej Szkoły Dokumentu i debiutów najzdolniejszych polskich reżyserów pokolenia trzydziestolatków, a na najmłodszych -Akademia Filmu Animowanego. Dla internautów serwis Ninateka (ninateka.pl) przygotował wiele nowości - pakiet filmów fabularnych i dokumentalnych oraz serial „Artyści”, uznany przez krytyków za jeden z najlepszych seriali 2016 roku.

Serial „Artyści” nominowany do Wdech 2016. Trwa głosowanie!

Perypetie zespołu Teatru Popularnego w Warszawie jeszcze przed premierą wzbudzały zainteresowanie widzów i krytyki, a po premierze zyskały uznanie na łamach tygodników i wśród blogerów. Teraz serial Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, koprodukcja NInA, został nominowany do kulturalnych nagród Co Jest Grane 24 – Wdechy 2016 w kategorii „Wydarzenie Roku”. Na serial można głosować online!

Spotkanie wokół polskiej awangardy filmowej i pokaz filmu „Powidoki” w NInA

Już w najbliższą sobotę 4 lutego o godz. 17.00 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (NInA) odbędzie się spotkanie wokół polskiej awangardy filmowej, pokaz ostatniego filmu Andrzeja Wajdy oraz przegląd filmów awangardowych z komentarzem Józefa Robakowskiego i Mariusza Wilczyńskiego. Wydarzenie będzie poświęcone wpływowi, jaki bohater filmu, malarz Władysław Strzemiński, a także jego żona, rzeźbiarka Katarzyna Kobro, mieli na rozwój powojennego kina awangardowego w Polsce.

Noc Idei po raz pierwszy w Polsce

Francuska Noc Idei łącząca nowoczesne formaty debaty z wydarzeniami artystycznymi odbędzie się po raz pierwszy w Polsce 26 stycznia w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (NInA). Na uczestników czekają rozmowy, m.in. polsko-francuska debata z udziałem Pascala Brucknera, Andrzeja Seweryna i Rafaela Lewandowskiego zainspirowana twórczością Andrzeja Wajdy, prezentacje projektów transmedialnych i pokazy filmów.
Kontakt dla mediów
rzecznik prasowy, kierownik działu promocji i komunikacji
Tel.:: +48 22 380 49 75
E-mail: agnieszka.wolak@nina.gov.pl
specjalista ds. komunikacji
Tel.:: +48 22 380 49 76
E-mail: dorota.zajdel@nina.gov.pl

Narodowy Instytut Audiowizualny

ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

NIP: 525-234-20-56

e-mail: media@nina.gov.pl

Formularz kontaktowy