Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Kadr z teledysku Sun spot, reż. Zuzanna Solakiewicz
Powrót

Nocne szaleństwo z teledyskami w NInA

26 czerwca Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) zaprasza na Noc z teledyskami. W programie premierowe wideoklipy Piotra Stasika, Zuzanny Solakiewicz i Iwony Bieleckiej oraz rozmowa z twórcami. Do tego przegląd najlepszych polskich produkcji i taneczne zwieńczenie wieczoru - avantpopowy kolaż didżejski Lenara z trójwymiarowymi wizualizacjami.

26 czerwca o godz. 19. Narodowy Instytut Audiowizualny zaprezentuje najciekawsze polskie teledyski ostatnich lat. Wieczór zainauguruje premiera dwóch wideoklipów wyprodukowanych na zamówienie NInA. Ich autorami są Piotr Stasik, twórca obsypany nagrodami za Dziennik z podróży oraz Zuzanna Solakiewicz, autorka nagradzanego w kraju i zagranicą dokumentu 15 stron świata.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z Piotrem Stasikiem, Zuzanną Solakiewicz oraz Iwoną Bielecką. Rozmowa będzie pretekstem do tego, aby zastanowić się nad teledyskiem jako formą przekazu, porozmawiamy też o ich pracy nad projektami i inspiracjami - od hip-hopu przez pop po wideo art.

W pierwszej części wieczoru swoją premierę kinową w sali Ziemia Obiecana będą miały Audiowizje do utworów muzyki współczesnej: Sun Spot (muz. Katarzyna Głowicka, reż. Zuzanna Solakiewicz) i EC 14 (muz. Artur Zagajewski, reż. Piotr Stasik).

W dalszej części dwie zaproszone reżyserki teledysków, Iwona Bielecka i Monika Kuczyniecka, pokażą swoje interpretacje piosenek Julii Marcell, Renaty Przemyk, Jerza Igora i wielu innych.

Wieczór zwieńczy avantpopowy kolaż didżejski Lenara, z wizualizacjami w postaci trójwymiarowych sonogramów, zgodnie z mottem wieczoru: zobacz, co słyszysz. Zabawa będzie trwała, dopóki ostatni tańczący nie zejdą z parkietu.

 

Kadr z teledysku Sun spot, reż. Zuzanna Solakiewicz
Kadr z teledysku Sun spot, reż. Zuzanna Solakiewicz

 

 

 

Pliki do pobrania
PDF
Nocne szaleństwo z teledyskami w NInA.pdf