Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały organizatorów
Powrót

Wieczne lato czas zacząć!

Jak przetrwać lato w mieście? Odpowiemy w trzech słowach: film, muzyka i plener! Już 27 czerwca Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny startuje z letnim programem filmowo-koncertowym. A nim miłość, muzyka i przygoda.

Upalne środowe wieczory upływać będą pod znakiem miłości – romantycznej, zmysłowej, trudnej, czasem rozczarowującej. W czwartki zapraszamy na koncerty najciekawszych debiutantów zeszłorocznego festiwalu Spring Break, które będziemy przeplatać filmami muzycznymi. I jeszcze przygoda! W piątki gwarantujemy solidna porcje filmowych emocji – będzie śmiesznie, strasznie i transgresyjnie!

undefined

Wieczne lato zaczniemy 27 czerwca od plenerowego koncertu Misia Furtak, której nastrojowe piosenki z albumu Co przyjdzie? płynnie przechodzącą od kameralnego popu do psychodelicznego rocka. Ponad pięć lat musieli czekać fani twórczości Misi Furtak na jej następny album. Rozczarowana branżą muzyczną wokalistka, gitarzystka i współzałożycielka zespołu très.b zastanawiała się nawet czy całkiem nie zrezygnować z pisania piosenek, ale ostatecznie podjęła inną decyzję. Na szczęście, ponieważ wydany na początku 2019 roku album Co przyjdzie? zbiera bardzo entuzjastyczne recenzje. Krytycy chwalą kompozytorską dojrzałość Furtak, która współpracując m.in. z Hanią Rani, stworzyła zestaw subtelnych, nastrojowych piosenek płynnie przechodzących od kameralnego popu do psychodelicznego rocka. Na uwagę zasługują również niewesołe, choć pozostawiające pole dla nadziei, teksty śpiewane mocnym głosem Furtak. Podczas koncertu towarzyszyć jej będą Paulina Atmańska (pianino) oraz Michalina Bańko (klarnet, instrumenty klawiszowe, głos).

Wakacje – to się równa miłość. Zapraszamy do spędzenia upalnych środowych wieczorów z filmami poświęconymi różnym obliczom tego uczucia. W programie serwujemy ulotne emocje związane z narodzinami romantycznej relacji – jak w Żegnaj pierwsza miłości Mii Hansen-Love czy kipiących zmysłowością Tamtych dniach, tamtych nocach Luki Guadagnino – ale nie stronimy tez od nieuchronnych rozczarowań (45 lat). Doświadczenia tych nieco młodszych (500 dni miłości) zestawiamy z opowieściami tych nieco dojrzalszych (Nina), a filmy bliskie gatunkowości (Też go kocham) z bardziej wymagającym kinem autorskim (Opowieść letnia).

W każdy czwartek zapraszamy na koncerty i pokazy filmów o tematyce muzycznej. Występy na żywo to pokłosie współpracy z poznańskim festiwalem Spring Break. W FINA wystąpią artyści, którzy zabłysnęli podczas wielkopolskiej imprezy. Wśród nich znajda się zarówno zespoły o krótkim stażu: Lor, Błoto, jak i ci, którzy wcześniej zdobywali szlify, zgłębiając inne stylistyki: Perfect Son, Enchanted Hunters. Koncerty będziemy przeplatać pokazami filmów muzycznych. Wśród nich zaprezentujemy zarówno głośne fabularyzowane biografie (m.in. Bohemian Rhapsody, Love & Mercy, Lato), dokumenty (Whitney) oraz dramaty, które choć rozgrywają sią w środowisku muzycznym, to poruszają uniwersalne kwestie (Vox Lux, Whiplash). Na wszystkie koncerty, z wyjątkiem koncertu otwarcia zapraszamy do sali Ziemia Obiecana.

W piątkowe wieczory wpadajcie do naszego kina pod chmurką na filmowe przygody: wakacyjne (Vicky Cristina Barcelona), sąsiedzkie, miłosne, transgresyjne (The Rocky Horror Picture Show), mafijne, marvelowskie (Deadpool) i inne. Kino autorskie i to, co najlepsze w popkulturze. Opowieści przyprawiające o salwy śmiechu, mocniejsze bicie serca, wywołujące napięcie albo konsternację. Przygody, które przeżyjecie z nami w te wakacje stanowią znakomity dowód na to, że czasem wystarczy wsiąść do nocnej taksówki albo stracić komórkę w żenujących okolicznościach, aby nic już nigdy nie było takie samo. Obiecujemy, będzie się działo.

Gdzie znajdziecie to wszystko? W Warszawie na WAŁBRZYSKIEJ 3/5! Wstęp bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokazy plenerowe odbędą się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości.

Więcej: https://www.nina.gov.pl/projekty/wieczne-lato/

Pliki do pobrania
ZIP
zwiastun_wieczne_lato_2019.zip
ZIP
Miłosc_fotosy.zip
ZIP
Muzyka_fotosy.zip
ZIP
Przygoda_fotosy.zip
ZIP
Wieczne_lato_materialy_promocyjne.zip
ZIP
Wieczne lato_plakat.zip