Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Wieczne lato w pełni!

Półmetek wakacji już za nami, ale w FINA Wałbrzyska w dalszym ciągu panuje Wieczne lato! Do 13 września potrwa jeszcze cykl filmowych pokazów plenerowych. Do tej pory odwiedziło nas już przeszło 3 tysiące widzów! Za nami 14 pokazów filmowych i 3 koncerty! A przed nami jeszcze 15 seansów i 2 wieczory z muzyką!

Upalne środowe wieczory upływają pod znakiem miłości – romantycznej, zmysłowej, trudnej, a czasem rozczarowującej. W czwartki zapraszamy na koncerty najciekawszych debiutantów zeszłorocznego festiwalu Spring Break, które przeplatamy filmami muzycznymi. I jeszcze przygoda! W piątki gwarantujemy solidną porcję filmowych emocji – jest śmiesznie, strasznie i transgresyjnie!

Wakacje – to się równa miłość. Zapraszamy do spędzenia upalnych środowych wieczorów z filmami poświęconymi różnym obliczom tego uczucia. W programie serwujemy intensywne emocje związane z narodzinami romantycznej relacji – jak w Carol Todda Haynesa czy Ninie Olgi Hajdas. Nie stronimy też od nieuchronnych rozczarowań (45 lat). Filmy bliskie gatunkowości (Też go kocham) zestawiamy z bardziej wymagającym kinem autorskim (Opowieść letnia).

W każdy czwartek zapraszamy na koncerty i pokazy filmów o tematyce muzycznej. Występy na żywo to pokłosie współpracy z poznańskim festiwalem Spring Break. W FINA wystąpią artyści, którzy zabłysnęli podczas wielkopolskiej imprezy. W to lato na Wałbrzyskiej 3/5 zobaczymy jeszcze dwa koncerty: Enchanted Hunters i Perfect Son. Koncerty będziemy przeplatać pokazami filmów muzycznych. Wśród nich zaprezentujemy zarówno głośne fabularyzowane biografie (Lato) oraz dramaty, które choć rozgrywają sią w środowisku muzycznym, poruszają uniwersalne kwestie (Vox Lux, Whiplash). Na wszystkie koncerty zapraszamy do sali Ziemia Obiecana.

W piątkowe wieczory wpadajcie do naszego kina pod chmurką na filmowe przygody: z podróżą w tle (Pociąg do Daargeling), miłosne (Służąca), szpiegowskie (Atomic Blonde) i inne. Kino autorskie i to, co najlepsze w popkulturze. Opowieści przyprawiające o salwy śmiechu, mocniejsze bicie serca, wywołujące napięcie albo konsternację. Przygody, które przeżyjecie z nami w te wakacje stanowią znakomity dowód na to, że czasem wystarczy wsiąść do nocnej taksówki albo stracić komórkę w żenujących okolicznościach, aby nic już nigdy nie było takie samo. Obiecujemy, będzie się działo.

Gdzie znajdziecie to wszystko? W Warszawie na WAŁBRZYSKIEJ 3/5! Wstęp bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokazy plenerowe odbędą się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości.

Więcej