Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA

Siedziba

Spotkajmy się na Służewie! Dwa kroki od stacji metra zauważysz charakterystyczny budynek ze spadzistym dachem i czerwonym kubikiem przed wejściem – to my. Przyjdź na film, koncert, warsztat albo na leżak na zielonym skwerze.
Archiwum NInA

Archiwum NInA przechowuje prawie 6000 nośników analogowych i cyfrowych, zawierających dzieła kluczowe dla polskiej kultury, takie jak filmy Krzysztofa Kieślowskiego, spektakle Krystiana Lupy czy koncerty Krzysztofa Pendereckiego. Pracownicy Archiwum stopniowo opisują i udostępniają te materiały, wykorzystując w tym celu specjalny system informatyczny. Znajduje się w nim już ponad 2000 nośników i 4 000 materiałów o łącznym czasie 3000 godzin. Część z nich znajdziesz w NINATECE. Inne, które z przyczyn prawnych nie mogą być udostępniane w internecie, możesz dowolnie przeglądać na jednym z szesnastu stanowisk terminalowych dostępnych w nowej siedzibie NInA.

Katalog online

Jedno z naszych głównych zadań – ochronę zagrożonych zasobów polskiej kultury audiowizualnej – realizujemy z wykorzystaniem nowoczesnej linii do digitalizacji i rekonstrukcji cyfrowej materiałów audiowizualnych. Linia jest w stanie obsłużyć zarówno profesjonalne jak i amatorskie formaty taśmy filmowej wraz z zapisanym na nich dźwiękiem. Radzi sobie także ze zdecydowaną większością taśm magnetycznych. Uzyskany obraz i dźwięk poddajemy rekonstrukcji, przywracając materiałom filmowym ich oryginalną jakość.

 

Wyposażenie pracowniKontakt do pracowni

Mamy dużo miejsca na kulturę. Warsztaty edukacyjne organizujemy w sali Wielka gra lub jednej z trzech pracowni na drugim piętrze - nazwaliśmy je Winyl, VHS i MP3. Pokazy filmów i koncerty odbywają się piętro niżej, w sali audiowizualnej Ziemia obiecana, wyposażonej między innymi w rozkładaną widownię oraz system umożliwiający profesjonalną rejestrację i transmisję wydarzeń. Na parterze natomiast znajduje się przestronna sala konferencyjna Minimax, w której organizujemy imprezy, spotkania i seminaria.

Wszystkie te przestrzenie powstały z myślą o was - pasjonatach audiowizualności; nie tylko uczestnikach organizowanych przez nas wydarzeń, ale także niezależnych animatorach kultury. Jeśli więc jesteś członkiem organizacji lub grupy nieformalnej i chciałbyś zorganizować u nas spotkanie, koncert, pokaz lub warsztat - zgłoś się do nas:

Mapa przestrzeni

Wirtualny spacer

Animowany przewodnik po NInA

Zarezerwuj salę

Dziedziniec

Dziedziniec to otwarta, interaktywna przestrzeń, w której będziemy organizować koncerty plenerowe, akcje artystyczne i sąsiedzkie, a także – wykorzystując ekran rozpięty na budynku – projekcje kina letniego.

To spokojne, porośnięte zielenią miejsce, ukształtowane w niewielkie wzniesienia i zagospodarowane za pomocą modułowego systemu zadaszeń, dającego możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni na potrzeby różnych wydarzeń.

Dziedziniec zostanie oddany do użytku jesienią 2015 roku.

Kawiarnia

W budynku NInA działa klubokawiarnia Café Gorączka, która jest dobrym miejscem na odpoczynek i rozmowę, pełnym słońca i zapachu kawy. Zapraszamy przy okazji koncertu, pokazu, warsztatu czy akcji sąsiedzkiej, ale też na co dzień – na kawę i ciastko lub lekki posiłek z kieliszkiem wina.

Café Gorączka jest czynna codziennie w godzinach 9.00-20.00.

W zmodernizowanej siedzibie Instytutu, oddanej do użytku w 2015 roku, powstały nowoczesne pracownie digitalizacji, laboratoria badawcze oraz rekonstrukcyjne, a także pomieszczenia archiwum. NInA zyskała infrastrukturę, która pozwoli jej na rozszerzenie działalności kulturalnej i edukacyjnej. Prace modernizacyjne były współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2007–2013.

 

O projekcie
Zakres robót
Umowy
Przetargi
Realizacja

Narodowy Instytut Audiowizualny

ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

NIP: 525-234-20-56
tel.: + 48 22 380 49 00
fax: +48 22 380 49 01

Od poniedziałku do soboty: 9–20
Niedziela: 10–18
Wtorek: nieczynne

Café Gorączka | Od 10 w godzinach otwarcia NInA
Archiwum | Poniedziałek i środa 10–16, czwartek 12–20, piątek 12–18 i sobota 11–15
Biura NInA | Od poniedziałku do piątku 9–17

Pokaż na mapie

Narodowy Instytut Audiowizualny

ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

NIP: 525-234-20-56
tel.: + 48 22 380 49 00
fax: +48 22 380 49 01

Od poniedziałku do soboty: 9–20
Niedziela: 10–18
Wtorek: nieczynne

Café Gorączka | Od 10 w godzinach otwarcia NInA
Archiwum | Poniedziałek i środa 10–16, czwartek 12–20, piątek 12–18 i sobota 11–15
Biura NInA | Od poniedziałku do piątku 9–17