Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Wtedy–teraz | Polska Szkoła Dokumentu
Cykl spotkań z twórcami, których dorobek wydaliśmy w serii Polska Szkoła Dokumentu. Pokażemy tytuły – klasyczne i najnowsze – i porozmawiamy o sztuce dokumentu.
Więcej

Awangarda na ucho | Cykl koncertowy

Cykl comiesięcznych koncertów przybliżających nurty i tendencje we współczesnej polskiej awangardzie. W ciągu dwunastu spotkań spróbujemy spojrzeć na to środowisko możliwie szeroko. W programie pojawi się więc zarówno free jazz, jak i elektroakustyka, perspektywiczni twórcy, jak i nestorzy sceny.

Młodzi zdolni | Pokolenie lat 80. w polskim kinie

Cykl spotkań z reżyserami reprezentującymi pokolenie trzydziestolatków. Podczas organizowanych co dwa tygodnie projekcji pokażemy ich dorobek. Nie zawsze będziemy się przy tym przyglądać najważniejszym dziełom tych młodych twórców. Czasem na światło dzienne wyciągniemy ich etiudy szkolne, krótkie metraże czy dokumenty. Pokazom towarzyszyć będą rozmowy z filmowcami, które poprowadzi dziennikarka popkulturowa – Kaja Klimek.

Winterreise | Podróż zimowa w NInA

Koncert Barbary Kingi Majewskiej, reżyserowane czytanie najnowszej książki Macieja Sieńczyka, pokazy retro filmów dla dzieci i dorosłych, spektakle teatralne dla najmłodszych i warsztaty muzyczne. Na dwa tygodnie przed świętami zabieramy was w kulturalną podróż zimową.

Dzień z rekonstrukcją w NInA | 3 grudnia 2016

Dzięki cyfrowej rekonstrukcji dzieła wybitnych reżyserów odzyskują dawny blask, a nieme czarno-białe nagrania ożywają na naszych oczach – trawniki się zielenią, karabiny szczekają, a tramwaje podzwaniają na barwne duchy przedwojennych przechodniów. Jak to nowe, fascynujące doświadczenie kształtuje nasze postrzeganie dzieła filmowego, archiwalnych nagrań czy – ogólniej – przeszłości? Zapraszamy na dzień z rekonstrukcją.

Dzień z Beksińskimi w NInA

Beksińscy to dla NInA rodzina wyjątkowa. Nie tylko ze względu na obrazy, grafiki i zdjęcia Zdzisława, które stanowią ważny element polskiego dziedzictwa kulturowego. Tym łącznikiem nie są też jedynie audycje jego syna, Tomasza prowadzone przez lata na antenie Radiowej Dwójki i Trójki. Beksińscy są ważni dla NInA także ze względu na nasze sąsiedztwo ze słynną służewiecką rodziną oraz niezwykle bogate archiwa audiowizualne, które pozostawił po sobie Zdzisław Beksiński – malarz i grafik, ale także operator-pasjonat.