Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Konrad Zemler
Powrót

Awangarda na ucho | Cykl koncertowy

Cykl comiesięcznych koncertów przybliżających nurty i tendencje we współczesnej polskiej awangardzie. W ciągu dwunastu spotkań spróbujemy spojrzeć na to środowisko możliwie szeroko. W programie pojawi się więc zarówno free jazz, jak i elektroakustyka, perspektywiczni twórcy, jak i nestorzy sceny.
O cyklu
Program
Kontakt

W 2017 roku świętujemy stulecie awangardy w Polsce. Narodowy Instytut Audiowizualny już w styczniu rozpoczyna comiesięczny cykl koncertów Awangarda Na Ucho ukazujący jej wielką różnorodność: usłyszymy koncerty minimalistów, konceptualistów i twórców elektroakustyki; nie zabraknie preparacji, drone’ów i partytur graficznych. Przyjrzymy się stykowi awangardy z jazzem  i muzyką elektroniczną. Wybierzemy się także do Azji, pamiętając, jak ważne źródło inspiracji stanowiła dla XX-wiecznych kompozytorów kultura orientalna (od Karola Szymanowskiego po Steve’a Reicha i Terry’ego Rileya). 

Tak jak w przypadku wszystkich wydarzeń muzycznych w NInA koncerty będą rejestrowane. Cykl Awangarda Na Ucho ma więc również wymiar dokumentacyjny. Oczywiście nie jest możliwie, aby w ciągu roku przybliżyć całe bogactwo i złożoność tej niezwykle bogatej i różnorodnej sceny. Mamy jednak nadzieję, że ów cykl pokaże odwagę, spontaniczność i żywotność polskiej awangardy muzycznej. Nie możemy obiecać, że będzie to doświadczenie miłe, łatwe i przyjemne. Z pewnością jednak nudno nie będzie. 

– Jan Błaszczak


Harmonogram

27 STYCZNIA: Hubert Zemler solo, premiera płyty „Pupation of Dissonance”

27 LUTEGO: Saagara, premiera drugiej płyty zespołu

23 MARCA: Zdzisław Piernik & HATI

28 KWIETNIA: Jacaszek & Micromelancolie

18 MAJA: Anna Zaradny

22 CZERWCA: Dominik Strycharski

 

26 WRZEŚNIA: Alameda Duo 

24 PAŹDZIERNIKA: Rudnik/Kaliski/Szymborski/Atman

23 LISTOPADA: Lotto 

14 GRUDNIA: INIRE


Uwaga: Harmonogram będzie stopniowo uzupełniany.


Partnerzy

Cykl odbywa się w ramach oficjalnego programu obchodów Roku Awangardy:

undefined


Patronat medialny:

undefined