Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Między nami dobrze jest, reż. Grzegorz Jarzyna
Powrót

Między nami dobrze jest | Grzegorz Jarzyna | Dorota Masłowska

Między nami dobrze jest Doroty Masłowskiej w inscenizacji Grzegorza Jarzyny to błyskotliwy, ironiczny spektakl o polskiej tożsamości, zrealizowany także jako adaptacja filmowa.

Między nami dobrze jest to opowieść o polskim społeczeństwie czasu transformacji; sztuka pełna groteskowych dialogów zaczerpniętych z popkultury, języka reklam, kolorowych czasopism i stereotypów narodowych. Występują: Danuta Szaflarska, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Podsiadlik, Aleksandra Popławska, Magdalena Kuta, Maria Maj, Katarzyna Warnke, Rafał Maćkowiak i Adam Woronowicz.

Dorota Masłowska tak scharakteryzowała spektakl w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” (dodatek „Plus-Minus”): 

,,
Jeśli da się sztukę streścić w kilku zdaniach - jest o tym, czego Polsce i Polakom brakuje. Czego nigdy nie mieli albo co im zabrano. Widzą to u innych narodów, m.in. Niemców. I podwójnie cierpią, tęsknią, zazdroszczą. Powstał portret tożsamości negatywnej. Złożonej z ran, kompleksów, niespełnień i uprzedzeń. Sztuka o tym, jak nie akceptujemy siebie i chcielibyśmy być inni. Po kataklizmie wojny i komunizmie.
,,

Między nami dobrze jest to druga, po 2007: Macbeth, filmowa koprodukcja TR Warszawa i Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

 

Między nami dobrze jest, reż. Grzegorz Jarzyna.

Zobacz również