Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
proj. Matylda Sałajewska
Powrót

Opowiadanie na nowo | Wystawa

Zobacz wybór prac wykorzystujących nowe, interaktywne metody opowiadania historii. Wernisaż odbędzie się 25 września o godzinie 19:00. Wystawa będzie dostępna do 18 października w godzinach otwarcia NInA.
Wstęp
Ścieżki
Interaktywny storytelling
Ekonomia uwagi
Powolna sieć
Dla dzieci
Kuratorki
Kontakt

Searching for Hell

Polska produkcja, która jest pierwszym na świecie pełnometrażowym filmem dokumentalnym dystrybuowanym w kinie wirtualnej rzeczywistości.

Film Szukając piekła opowiada o różnych obrazach „piekła na ziemi”: od najgłębszego odwiertu w głąb ziemi w Rosji, przez amerykańską miejscowość o nazwie Hell, po mroczne zakątki japońskiej duszy. Każdy z filmów został zrobiony przez innego twórcę. Co ciekawe – z zamiarem dystrybucji nie w tradycyjnym kinie, ale za pomocą wirtualnego kina i aplikacji Cineveo.

Aplikacja stara się odpowiedzieć na pytanie „jak wyglądać będzie kino w przyszłości”. Dzięki niej, nie ruszając się z domu można zanurzyć się w świat wirtualnej sali kinowej. Widz po założeniu okularów ma wrażenie, jakby siedział w kinie: są fotele, ekran, plakaty filmowe na ścianach. Może sam zdecydować, jaki film wyświetli na ekranie.

Film jest częścią szerszego projektu transmedialnego, na który składa się też między innymi cyfrowy komiks dokumentalno-fabularny.

Uwaga: druga połowa filmu zawiera sceny nieprzeznaczone dla dzieci.

 

Searching for hell

Polska, Kanada, USA, Japonia, 2015
Autorzy (reżyseria): Paweł Nazaruk, Tomasz Adamski, Darek Barecki, Yuki Nakamura, Gloria Kurnik, James Kenney
Producent: d!film studio
Zespół: Joaquim Santos, Andy Chow, Anna Piszczkiewicz, Takashi Orikasa, Hiroshi Urushido, Agnieszka Sorycz, Agnieszka Jarosz
Język: angielski, japoński, rosyjski. Napisy w języku angielskim.
URL: searchingforhell.com