Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. fotos z filmu „Żelazny most”
Powrót

Żelazny most | Nowe polskie kino

Płomienny romans i niebezpieczny wypadek uruchamiający wir skrajnych emocji – zapraszamy na pokaz trzymającego w napięciu debiutu Moniki Jordan-Młodzianowskiej
Data
WT   26 / 11 / 2019
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Żelazny most, reż. Monika Jordan-Młodzianowska, 2019, 84 min

Zaczyna się, jakbyśmy mieli do czynienia z klasyczną historią miłosnego trójkąta. Może z tą różnicą, że nieczęsto scenografią dla takich uczuciowych zawirowań jest górnośląska kopalnia. Film Moniki Jordan-Młodzianowskiej szybko odsłania kolejne dna. Jego bohaterami są górnik Oskar (Łukasz Simlat), jego żona Magda (Julia Kijowska) i jego przełożony – sztygar Kacper (Bartłomiej Topa). Ten ostatni, by móc spędzać więcej czasu z kochanką, wysyła swojego podwładnego na coraz odleglejsze i bardziej niebezpieczne odcinki kopalni. Podczas jednej z takich wypraw dochodzi do tąpnięcia i Oskar zostaje uwięziony głęboko pod ziemią. Kacper i Magda rozpoczynają walkę z czasem, ale też z targającymi ich emocjami.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserką filmu – Moniką Jordan-Młodzianowską, które poprowadzi dziennikarka filmowa – Kaja Klimek.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również