Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Bartosz Dittmar
Powrót

Żywizna | NInA Na Ucho

Elektryczna gitara Raphaela Rogińskiego i głos „jak gruby sznur” – zapraszamy na koncert duetu Żywizna
Data
CZ   09 / 02 / 2017
Godzina
20:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Duet Raphaela Rogińskiego oraz śpiewaczki Genowefy Lenarcik ukazuje unikatowość kurpiowskich pieśni. Kompozycji podobnych do tych zawartych na płycie „Zaświeć Niesiącku and other Kurpian songs” próżno szukać w tradycyjnej twórczości z innych regionów Polski. Surowe, minimalistyczne pieśni zebrane na płycie w połączeniu z niskim, mocnym głosem Lenarcik lokują Żywiznę zaskakująco blisko klasyków czarnego bluesa.

Niezwykłe są również teksty śpiewanych przez Lenarcik utworów – to romantyczne eposy, w których brakuje, tak popularnych w ludowych pieśniach, nawiązań do kultury agrarnej czy też kościoła. Wydany pod koniec ubiegłego roku album zebrał entuzjastyczne recenzje krytyki i przyczynił się do uzyskania przez gitarzystę nominacji do Paszportu Polityki.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również