Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Odyseja kosmiczna”, mat. promocyjne
Powrót

2001: Odyseja kosmiczna | 50-lecie premiery

Zapraszamy na pokaz najwybitniejszego dzieła science-fiction w historii kina w 50. rocznicę jego premiery. Przed projekcją o znaczeniu tego wyjątkowego filmu dla dziejów kultury porozmawiają Kuba Mikurda, Kaja Klimek i Krzysztof Kozłowski.
Data
CZ   05 / 04 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

19:00 Dyskusja

Słysząc „kino science fiction”, myślimy „Odyseja kosmiczna”. To film, który stał się punktem odniesienia dla całego gatunku. 2 kwietnia mija 50 lat od jego premiery. To wydarzenie godne upamiętnienia przez wszystkich fanów kina science fiction i świetny powód, by obejrzeć „Odyseję” raz jeszcze (lub po raz pierwszy), w odnowionej cyfrowo wersji. Porozmawiamy przy okazji o tym, jak film Kubricka zmienił kino i jak ukształtował na naszą wyobraźnię. Gośćmi spotkania będą Krzysztof Kozłowski, filmoznawca i autor książek poświęconych twórczości Stanleya Kubricka, oraz Kuba Mikurda, filozof, psycholog, filmoznawca i teoretyk kina. Rozmowę poprowadzi Kaja Klimek.

20:00 2001: Odyseja kosmiczna, reż. Stanley Kubrick, 1968, 143 minuty

Astronauci odkrywają pod powierzchnią księżyca tajemniczy obiekt, wyglądający na dzieło obcej cywilizacji. Aby rozwiązać jego zagadkę, w stronę Jowisza zostaje wysłany statek kosmiczny z załogą i superkomputerem H.A.L. 9000 na pokładzie.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w pokazie filmu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również