Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Stopklatka z filmu „300 mil do nieba”, reż. Maciej Dejczer
Powrót

300 mil do nieba | #kinoodnowa

Zapraszamy na repremierę zrekonstruowanego filmu Macieja Dejczera opowiadającego o dwóch nastoletnich braciach, którzy w 1985 roku przedostali się do Szwecji, ukrywając się pod podwoziem ciężarówki. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserem oraz z Piotrem Domaradzkim i Cezarym Harasimowiczem.
Data
WT   03 / 10 / 2017
Godzina
19:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu #kinoodnowa.

Program

300 mil do nieba, reż. Maciej Dejczer, 1989, 93 minuty

Film fabularny opowiadający o dwóch nastoletnich braciach, którzy w 1985 roku przedostali się do Szwecji, ukrywając się pod podwoziem ciężarówki. Polskie władze za wszelką cenę starały się sprowadzić chłopców do kraju. Ponieważ ich rodzice nie wystąpili z żądaniem ekstradycji, odebrano im prawa rodzicielskie. Obaj chłopcy do uzyskania pełnoletności mieszkali w rodzinie zastępczej.

Opis za: Studio Filmowe TOR

Film wyświetlany będzie z angielskimi napisami.

Spotkanie

Po filmie zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu, Maciejem Dejczerem, a także z operatorem dźwięku Piotrem Domaradzkim i współscenarzystą filmu, Cezarym Harasimowiczem. Rozmowę poprowadzi Ola Salwa, krytyczka i dziennikarka filmowa.

Po spotkaniu zapraszamy na lampkę wina do Cafe Gorączka.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również