Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Robert Jaworski
Powrót

53 wojny | Pisarki na ekrany!

Oparta na autobiograficznej książce Grażyny Jagielskiej przejmująca opowieść o wojnie z perspektywy najbliższych, którzy zostali w domu.
Data
ŚR   21 / 11 / 2018
Godzina
19:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

53 wojny, reż. Ewa Bukowska, 2018, 82 minuty

Reżyserski debiut aktorki, Ewy Bukowskiej, zrealizowany na podstawie autobiograficznej prozy Grażyny Jagielskiej Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym. Po reportażach i depeszach Wojciecha Jagielskiego z konfliktów wojennych w Azji i Afryki  czas na relację jego żony z bazy w Warszawie, gdzie – jak się okazuje – strach i śmierć zaglądały równie często, w rytm wyjazdów, telefonów, powrotów.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Grażyną Jagielską, której książka stała się punktem wyjścia dla 53 wojen. Z pisarką i bohaterką wieczoru porozmawiamy miłości podzielonej na kawałki oraz o pisaniu, i jego terapeutycznym potencjale.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również