Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Paweł Zakrzewski
Powrót

9. Festiwal Filmoteki Szkolnej

W programie Festiwalu Filmoteki Szkolnej znajdą się m.in. pokazy filmów młodych twórców, wizyty studyjne w filmowych instytucjach w Warszawie oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli.
Data
od: PN   18 / 06 / 2018
do: WT   19 / 06 / 2018
Godzina
11:00
14:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Festiwal Filmoteki Szkolnej daje niepowtarzalną okazję do spotkania młodych kinomanów, którzy realizują swoje pierwsze filmy, świadomie dyskutują o oglądanych produkcjach oraz organizują filmowe akcje angażując w to szkoły i lokalne społeczności. W 9. edycji wydarzenia weźmie udział ponad 130 uczniów oraz blisko 50 pedagogów z całej Polski!

 

Pełny program festiwalu

Efekty specjalne edukacji

Co to jest stereoskopia, jak powstaje animacja, na  czym polegają kolejne etapy powstawania filmu – te i wiele innych zagadnień będzie tematem wizyt w wytwórniach, studiach i archiwach filmowych pierwszego dnia Festiwalu. Ale teoria to nie wszystko! Pod okiem specjalistów młodzież i nauczyciele przekonają się jak to wszystko działa w praktyce. Drugiego dnia uczestnicy spotkają się  w siedzibie FINA i w Warszawskiej Szkole Filmowej z zaproszonymi ekspertami, którzy poprowadzą inspirujące warsztaty.

Filmowa koalicja

Do Warszawy przyjadą laureaci konkursów Nakręć się, Skrytykuj! oraz Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Podczas gali w kinie Iluzjon 18 czerwca zaprezentowane zostaną nagrodzone prace młodych twórców, a nastoletni krytycy podzielą się swoimi wrażeniami z obowiązków jurorskich na festiwalach filmowych.

Organizatorzy

Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym przedsięwzięciem Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegółowych informacji na temat Festiwalu Filmoteki Szkolnej udziela Agata Sotomska z działu edukacji FINA: asotomska@fn.org.pl, tel. 22 380 49 25, 695 363 351. 

Poprzednia edycja festiwalu | Relacja wideo

 

Zobacz również