Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Kamila Kurkus
Powrót

Adam Repucha | FINA na ucho

Zapraszamy na koncert Adama Repuchy – jednego z najoryginalniejszych autorów piosenek w języku polskim, łączącego ascetyczny folk z brzmieniami syntezatora.
Data
CZ   17 / 05 / 2018
Godzina
20:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Koncert odbywa się w ramach cyklu FINA na ucho.

Występ Adama Repuchy w filmie Wszystkie nieprzespane noce mógł być dla wielu fanów muzyka sporym zaskoczeniem. Artysta uchodził wcześniej raczej za outsidera: koncerty grał niezwykle rzadko, jego utworów próżno było szukać w sieci i w zasadzie nie wiadomo było czy Repucha jeszcze tworzy, czy to już raczej melodia przeszłości.

Na szczęście występ w filmie Michała Marczaka zaktywizował artystę. Być może za sprawą popularności, jaką zdobył wykorzystany w nim utwór Zabierz mnie do morza? Grunt, że Repucha wraca na scenę, bo jest jednym z najoryginalniejszych autorów piosenek pisanych w języku polskim. Jego delikatnym kompozycjom towarzyszą przepełnione symboliką teksty, w których powracają motywy podróży, astronomii i kontaktów z naturą.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również