Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. WENN
Powrót

Amy | Wieczne lato: muzyka

Obsypana nagrodami pieczołowita rekonstrukcja wzlotu i upadku Amy Winehouse – jednej z najtragiczniejszych gwiazd XXI-wiecznej popkultury.
Data
CZ   26 / 07 / 2018
Godzina
20:00  –  22:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wieczne lato: muzyka.

Amy, reż. Asif Kapadia, 2015, 128 min

Obsypany nagrodami (w tym Oscarem za najlepszy dokument) film poświęcony Amy Winehouse – jednej z największych, ale też najtragiczniejszych, gwiazd popkultury XXI wieku. Pieczołowicie łączący ze sobą kolejne archiwalia obraz pokazuje zarówno momenty chwały, jak i kolejne upadki artystki. Amy to historia, w której amerykański sen okazuje się koszmarem, a wypełnione fanami sale koncertowe – tłem dla osobistego dramatu. Dokument pokazuje samotność i bezradność gwiazdy, której problemy z narkotykami i alkoholem są konsekwentnie bagatelizowane przez najbliższe otoczenie pragnące jedynie zdyskontować jej popularność. Amy to film o muzyce, która płynie z serca, porusza tłumy, ale ostatecznie sprzedaje się gorzej niż obyczajowy skandal.

Wstęp 

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.


Zobacz również