Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Aquarela | Film otwarcia 16. Millennium Docs Against Gravity

Zapraszamy na dwa specjalne pokazy (o 17.30 i 20.30) porywającego wizualnie i dźwiękowo kolażu o żywiole wody, wykorzystującego w pełni możliwości zaawansowanego systemu dźwiękowego Dolby Atmos. Gościem wieczoru będzie reżyser Wiktor Kossakowski.
Data
CZ   09 / 05 / 2019
Godzina
17:30  –  22:45
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

17:30 Aquarela, reż. Wiktor Kossakowski, 89 minut

W „Aquareli” obserwujemy przegląd olśniewających form i stanów, jakie przybierać może woda: od zamrożonego Jeziora Bajkał w południowej Syberii, przez góry i kry lodowe na Grenlandii, deszcz z huraganu Irma w Miami, rozszalałe fale Atlantyku, aż po skroploną wodę w wodospadzie Salto Angel w Wenezueli, która zamienia się w chmury, a potem trafia z powrotem na Ziemię. Film jest pozbawiony komentarza i narracji – rozgrywa się na płaszczyźnie malarskiego obrazu o wysokiej rozdzielczości, nakręconego najnowocześniejszym sprzętem, przy użyciu wodoodpornych kamer i szerokokątnych obiektywów, z szybkością 96 klatek na sekundę. W obrazach uchwycone zostało piękno wody, z jej szczególną fakturą i barwami: bielą zestawioną z gamą błękitów, turkusów i zieleni. Dzięki temu powstało poetyckie i oddziałujące na wszystkie zmysły studium wody, którego oglądanie daje wrażenie trójwymiarowości.   

19:00 Spotkanie z Wiktorem Kossakowskim

Spotkanie z reżyserem filmu poprowadzi Artur Liebhart, szef Millennium Docs Against Gravity.

Rozmowa potrwa około 45 minut i będzie tłumaczona konsekutywnie (PL-EN).

20:30 Aquarela, reż. Wiktor Kossakowski, 89 minut

22:00 Spotkanie z Wiktorem Kossakowskim

Wstęp

Limit miejsc został wyczerpany.

Odbiór wejściówek w dniu pokazu do 15 minut przed rozpoczęciem projekcji (odpowiednio do 17:15 oraz 20:15). Nieodebrane w terminie wejściówki zostaną wydane osobom niezapisanym, czekającym w kolejce.

Zobacz również