Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Artysta”, reż. Michel Hazanavicius, mat. promocyjne, Forum Film Poland
Powrót

Artysta | Święto Niemego Kina

Zobacz francuski film nagrodzony pięcioma Oscarami (w tym dla najlepszego filmu) za powrót do tradycji niemego kina po ponad 80 latach od jego schyłku.
Data
N   22 / 04 / 2018
Godzina
18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach 15. Święta Niemego Kina.

Artysta, reż. Michel Hazanavicius, Francja, Belgia 2011, 100 minut

Artysta to opowieść o hollywoodzkim gwiazdorze kina niemego, George’u Valentinie (nagrodzony Oscarem Jean Dujardin), którego błyskotliwa kariera załamuje się po wejściu kina w erę dźwiękową. Sławę zdobywa w tych okolicznościach znajoma bohatera, młoda aktorka Peppy Miller (Bérénice Bejo), której udaje się wstrzelić ze swoim talentem w narodziny kina mówionego. Czy nowej gwieździe uda się przekonać zgorzkniałego kolegę, że jego czas wcale jeszcze nie minął?

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 17:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również