Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Młodość Astrid”, fot. Erik-Molberg-Hansen, mat. promocyjne
Powrót

Astrid Lindgren | Filmy o pisaniu

Zobacz film o młodzieńczych latach autorki „Dzieci z Bullerbyn”. Po projekcji – rozmowa z tłumaczką i przyjaciółką Lindgren, Anną Węgleńską.
Data
ŚR   20 / 03 / 2019
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach drugiej edycji cyklu Filmy o pisaniu.

Program

Młodość Astrid, reż. Pernille Fischer Christensen, 2018, 123 minuty

W filmie poznajemy młodą Astrid Lindgren – silną, niezależną kobietę, odważnie przekraczającą normy społeczne i konwenanse. Przyszła autorka „Dzieci z Bullerbyn” i „Pippi Pończoszanki” dorasta w gospodarstwie pasterskim rodziców. Przestrzegają surowych wartości religijnych, a mimo to nie stają na drodze 18-latce, gdy właściciel lokalnej gazety oferuje jej posadę stażystki w redakcji.

Rozmowa

O filmie, twórczości i postaci Astrid Lindgren opowie tłumaczka jej prozy Anna Węgleńska, którą z bohaterką wieczoru łączyła osobista znajomość. Spotkanie poprowadzi tłumacz, redaktor i krytyk Adam Pluszka.

 

Wydarzenie na Facebooku

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również