Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. FINA
Powrót

Autorskie prawa osobiste | Spotkania z prawem autorskim

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie, które przybliży granic ingerencji twórcy w użytkowanie jego utworu po wyzbyciu się przez niego autorskich praw majątkowych.
Data
PT   13 / 12 / 2019
Godzina
10:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

Większość podmiotów, mających styczność z cudzą twórczością, wie o istnieniu autorskich praw majątkowych i zna zasady pozyskiwania licencji. Często bliskie im są także zasady różnych rodzajów dozwolonego użytku. Niestety, nadal bardzo znikoma jest wiedza na temat autorskich praw osobistych. Poza prawem do autorstwa, do naruszenia którego dochodzi na drodze plagiatu lub niewskazania twórcy, w ustawie zapisano jeszcze prawo do: pseudonimu i anonimatu, decydowania o pierwszym publicznym udostępnieniu, integralności utworu oraz nadzoru nad sposobem korzystania.

Na szkoleniu wyjaśnione zostaną różnice między autorskimi prawami osobistymi oraz dobrami osobistymi twórcy, wynikającymi z art. 23 kodeksu cywilnego, a także jak zmienia się ochrona obu tych kategorii praw po śmierci twórcy. Ponadto poruszona zostanie możliwość ingerencji przez twórcę w sposób korzystania z jego utworu oraz możliwości „odzyskania” przez niego praw w związku z niewłaściwym korzystaniem z jego twórczości.

Wstęp

Udział w szkoleniu jest bezpłatny

Liczba miejsc ograniczona (40). Udział w spotkaniu wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy wypełnić formularz.

W razie pytań prosimy o kontakt z Ksenią Kakareko z Działu Badań i Rozwoju FINA: ksenia.kakareko@fina.gov.pl, +48 22 380 49 82.

Zobacz również