Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

Bajka o Mrozie Czarodzieju | Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy

Radziecka baśń o porzuconej na pastwę losu dziewczynce, której pomagają mieszkańcy Zimowego Lasu – przemieniony w niedźwiedzia Iwan oraz Mróz Czarodziej. Pokaz przeniesiony z 19.01 ze względu na żałobę narodową.
Data
SO   26 / 01 / 2019
Godzina
16:00  –  18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Bajka o Mrozie Czarodzieju, reż. Aleksander Rou, ZSRR 1964, 84 minuty

Film Aleksandra Rou został oparty na motywach zaczerpniętych z rosyjskich bajek i podań ludowych. Opowiada historię Nasteńki Sieroty, która pewnego dnia zostaje wysłana przez złą macochę do Zimowego Lasu na niechybną śmierć. Dziewczynka ma na szczęście grono wspierających ją przyjaciół, do których należą Stary Grzyb, Iwan i Marfuszka. W filmie wykorzystano niezwykłe – jak na tamte czasy – efekty specjalne. W rolę Dziadka Mroza wcielił się wielki aktor kina radzieckiego, Aleksandr
Chwyla. 

Kuratorka cyklu Beata Zaborek opowie przed projekcją o twórcy i temacie filmu, a po seansie zaprosi wszystkich do wspólnej dyskusji.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również