Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. 20th Century FoxGetty Images - © 2013 Getty Images
Powrót

Barton Fink | Wieczne lato: Przygoda

Komedia braci Coen, mistrzów przewrotnego kina, z Johnem Turturro w roli głównej, to opowieść o ambitnym pisarzu w starciu z bezwzględnymi potentatami rynku filmowego w Hollywood.
Data
PT   09 / 08 / 2019
Godzina
21:00  –  23:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Dziedziniec Cztery Pory Roku

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wieczne lato: przygoda.

Barton Fink, reż. Ethan Coen, Joel Coen, 1991, 116 minut

Bracia Coen dzielą się swoją tragikomiczną refleksją na temat Hollywood – filmowego Eldorado zawieszonego pomiędzy niebem a piekłem. Tytułowy bohater jest dramaturgiem i scenarzystą odnoszącym sukcesy na Broadwayu. Ten naiwny idealista pewnego dnia otrzymuje zlecenie napisania scenariusza filmu o zapaśnikach. Ponieważ rozmija się to mocno z jego literackimi aspiracjami, Bartona Finka dopada brak weny.

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Pokaz odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek FINA. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 20:00. Liczba słuchawek jest ograniczona (190).

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych). Pełny regulamin wypożyczenia słuchawek znajduje się tutaj. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana (limit miejsc: 120).

Zobacz również