Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Beata”, reż. Anna Sokołowska, fot. Jerzy Troszczyński, mat. Fototeka FINA
Powrót

Beata | Seans z bohaterką

Tytułowa Beata brzydzi się obłudnym wychowaniem i ucieka z domu, ze szkoły, z życia. Zobacz film o dojrzewaniu dziewczyny, który uczynił z Poli Raksy gwiazdę.
Data
ŚR   28 / 03 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Seans z bohaterką.

Program

Beata, reż. Anna Sokołowska, 1964, 97 minut

Zakochany w niej chłopak i milicjantka na służbie podążają jej tropem. Reżyserka Anna Sokołowska, specjalistka m.in. od adaptacji powieści dla dziewcząt, przeniosła na ekran popularną wówczas powieść Mariana Bielickiego i rozegrała ją w najmodniejszych miejscach Warszawy, w barach i kawiarniach Śródmieścia.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z kulturoznawczynią, autorką komiksów i muzealniczką Olgą Wróbel. O roli powieści i filmów dla dziewcząt oraz edukacji seksualnej porozmawia z nią kuratorka cyklu Monika Talarczyk.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również