Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu „Właściwe miejsce”, reż. Danuta Adamska-Strus fot. Fototeka FINA
Powrót

Beksiński, Białoszewski, Molesta – dyskusja i przegląd archiwów | Osiedlowe akcje

W nowych osiedlach mieszkali nie tylko migrujący do miast robotnicy, lecz także artyści, którzy unieśmiertelniali je w swojej twórczości.
Data
SO   29 / 09 / 2018
Godzina
18:00  –  19:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Bloki stały się inspiracją dla poezji Mirona Białoszewskiego, przedmiotem wnikliwej dokumentacji Zdzisława Beksińskiego oraz najważniejszym tematem dla pionierów rapu z ursynowskiej Molesty. Zapraszamy na dyskusję, której towarzyszyć będzie pokaz teledysków, nagrań audio i archiwów multimedialnych związanych z tymi twórcami. Wezmą w niej udział dr hab. Agnieszki Karpowicz (Instytut Kultury Polskiej UW), reżyserzy Jan P. Matuszyński (Ostatnia rodzina) i Konrad Królikowskiego (Bloki) oraz dziennikarz i raper Jakuba Rużyłło. Rozmowę poprowadzi dziennikarka, autorka książki Bloki w słońcu – Lidia Pańków. Panelowi towarzyszyć będzie pokaz teledysków, nagrań audio i archiwów multimedialnych związanych z tymi twórcami. 

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 16:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą zarówno wydarzenia Bloki – pokaz filmu, jak i dyskusji Beksiński, Białoszewski, Molesta. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również