Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu "Błękitny anioł"
Powrót

Błękitny anioł | Klub Seniora–Wałbrzyska

W nowym sezonie Klubu Seniora na Wałbrzyskiej 3/5 zapraszamy na cykl filmów z największymi kobiecymi gwiazdami światowej kinematografii. W programie cyklu znajdą się ikony kobiecości, stylu i piękna o nietuzinkowych osobowościach, które ujawniają w klasycznych już dziś filmach z lat 30., 50., 60. i 70.
Data
CZ   23 / 01 / 2020
Godzina
11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Błękitny anioł, reż. Josef von Sternberg, Niemcy 1930, 99 minut

Pierwszy niemiecki film dźwiękowy, oparty na motywach powieści Heinricha Manna, to tragiczna historia kompromitacji i ostatecznego upadku szacownego profesora gimnazjum (Emil Jannings), który ulega fatalnej w skutkach fascynacji frywolną szansonistką kabaretową o pseudonimie Lola Lola. Postać grana tutaj przez Marlenę Dietrich to pierwsza i do dziś niemal niedościgniona filmowa femme fatale. Rola ta okazała się dla Dietrich przepustką do światowej kariery, choć początkowo nikt z wyjątkiem reżysera nie wierzył w jej talent.

Prelekcję przed filmem wygłosi kurator cyklu, filmoznawca i krytyk filmowy, Andrzej Bukowiecki.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 10:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również