Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. kadr z filmu „Bloki” w reż. Konrada Królikowskiego
Powrót

„Bloki” – pokaz filmu | Osiedlowe akcje

Zapraszamy na pokaz pierwszego długometrażowego dokumentu poświęconemu budownictwu mieszkaniowemu w powojennej Polsce.
Data
SO   29 / 09 / 2018
Godzina
17:00  –  18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Bloki, reż. Konrad Królikowski, 2017, 57 min.

Opowieść o historii polskich blokowisk, w której modernistyczne idee urbanistów zderzają się najpierw z wytycznymi partii, a potem z równie bezwzględnymi prawami rynku. Twórcy rozmawiają z architektami i urbanistami odpowiedzialnymi za słynne PRL-owskie osiedla, deweloperami, a także mieszkańcami bloków z wielkiej płyty.

Po projekcji filmu zapraszamy na spotkanie Beksiński, Białoszewski, Molesta – dyskusja i przegląd archiwów z udziałem m.in. reżysera Bloków, Konrada Królikowskiego. 

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 16:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu wydarzenia. Liczba wejściówek jest ograniczona (120). 

Wejściówki dotyczą pokazu filmu oraz panelu Beksiński, Białoszewski, Molesta – dyskusja i przegląd archiwów. Osoby, które zdecydują się na udział w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również