Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Agnieszka Markiton
Powrót

Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński | FINA na ucho

Zapraszamy na koncert polsko-gambijskiego duetu, w którym kameralistyka o europejskim rodowodzie miesza się z jazzem i tradycyjną muzyką Zachodniej Afryki.
Data
CZ   04 / 10 / 2018
Godzina
20:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Muzyka duetu Górczyński & Kuyateh to świadectwo dialogu dwóch kultur i dwóch filozofii grania. Polski klarnecista i kompozytor to gruntownie wykształcony instrumentalista specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej i improwizowanej. Górczyński występuje w awangardowym zespole Kwartludium, tworzy instalacje dźwiękowe, eksperymentuje z brzmieniem. Urodzony w Gambii Kuyateh pochodzi z rodziny griotów i jako wirtuoz gry na korze – zachodnioafrykańskiej harfie – kontynuuje domowe tradycje. Nagrany przez duet album Cut the Air wychodzi ponad kulturowe doświadczenia, zawierając bardzo liryczne wariacje na temat klasyki, jazzu, tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej i minimalizmu. To muzyka uduchowiona, łącząca abstrakcję i tradycję, a przy tym charakteryzująca się przestrzennym, klarownym brzmieniem.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również