Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Łukasz Borkowski
Powrót

Carte blanche | Ludzie kina

Przekonujące, autentyczne kreacje Andrzeja Chyry, Arkadiusza Jakubika i Elizy Rycembel w optymistycznym, ciepłym filmie Jacka Lusińskiego. „Carte blanche” to także fabularny debiut Leszka Bodzaka – producenta, o którym w ubiegłym roku było wyjątkowo głośno
Data
ŚR   13 / 09 / 2017
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu rozmów i pokazów filmowych Ludzie kina.

Program

Carte blanche, reż. Jacek Lusiński, 2015, 104 minuty

Licealny nauczyciel historii (Andrzej Chyra) w tragicznym wypadku traci matkę. Jakiś czas później dowiaduje się, że cierpi na rzadką chorobę genetyczną, przez którą powoli traci wzrok. Zostawszy wychowawcą klasy maturalnej, historyk postanawia zachować swoją postępującą ślepotę w tajemnicy i doprowadzić młodych uczniów do egzaminu dojrzałości.

Spotkanie

Po seansie zapraszamy na spotkanie z producentem filmu – Leszkiem Bodzakiem, dla którego Carte blanche było fabularnym debiutem w tej roli. Podczas rozmowy z filmoznawcą Tomaszem Kolankiewiczem bohater wieczoru opowie o kulisach pracy producenta. Spotkanie z Leszkiem Bodzakiem będzie okazją, by opowiedzieć o dokumentach, od których zaczął swoją karierę (m.in. nagradzany Granatowy zeszyt), a także o Ostatniej rodzinie – nad którą pracował już po frekwencyjnym sukcesie Carte blanche i za którą został nagrodzony Złotymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Współpraca z reżyserem fabuły o Beksińskich trwa nadal – obecnie panowie przygotowują film Żeby nie było śladów poświęcony sprawie Grzegorza Przemyka.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również