Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Co się zdarzyło Baby Jane”, kadr z filmu
Powrót

Co się zdarzyło Baby Jane | WYDARZENIE ODWOŁANE

Wydarzenie odwołane w związku z decyzją sztabu kryzysowego z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego z 11 marca 2020.
Data
CZ   12 / 03 / 2020
Godzina
11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Co się zdarzyło Baby Jane?, reż. Robert Aldrich, USA, 1962, 135 minut, taśma 35 mm

Tytułowa Baby Jane Hudson (Bette Davis) była dziecięcą gwiazdą, lecz gdy dorosła, zapomniano o niej. Inaczej potoczyła się kariera jej siostry Blanche (Joan Crawford) – wielkiej aktorki. Obie były od zawsze chorobliwie o siebie zazdrosne. Po tajemniczym wypadku Blanche, którego skutkiem było złamanie kręgosłupa i trwałe kalectwo, stały się od siebie również zależne. Jane, obwiniana o niepełnosprawność Blanche, została jej opiekunką, jednak narastająca nienawiść i niewyjaśnione sprawy sprzed lat zamieniły ich wspólne życie w piekło. Nominowany do Oscara w pięciu kategoriach film Co się zdarzyło Baby Jane? to przejmująca opowieść o destrukcyjnej sile zazdrości oraz gasnących w cieniu zapomnienia byłych gwiazdach ekranu.

Prelekcję przed filmem wygłosi kurator cyklu, filmoznawca i krytyk filmowy, Andrzej Bukowiecki.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 10:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również