Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„The Game: The Game”, kadr z gry, ©Angela Washko
Powrót

Critical Gaming | Games for Impact

W tej sekcji przyjrzymy się grom opowiadającym o nierównościach społecznych, dyskryminacji, losie migrantów, ale i wielkiej polityce. Gry od innych mediów różnią się tym, że pozwalają odbiorcy wcielić się w osobę prześladowaną, zrozumieć lepiej jej doświadczenie, znane dotąd tylko z telewizyjnych czy prasowych relacji.
Data
SO   01 / 12 / 2018
Godzina
12:30  –  14:15
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie jest częścią Games for Impact – dwudniowego festiwalu poświęconego zaangażowanym społecznie grom wideo.

Program

12:30 Prezentacje wideo z komentarzem twórców

Not Tonight (Brexit), The Game: The Game (przemoc seksualna), Cloud Chasers: A Journey of Hope i Bury Me My Love (kryzys uchodźczy)

12:50 Prezentacje gier

Frostpunk. Miasto, które nie zamarzło, Paweł Miechowski, 11 bit studios (PL)

Najnowsza gra firmy 11bit studios, opowiadająca o mieście walczącym o przetrwanie w obliczu niebezpiecznego dla życia mrozu – i zmuszająca gracza do podejmowania trudnych decyzji zmieniających na zawsze życie mieszkańców. 

Invisible Fist. Niewidzialna pięść wolnego rynku, Jan Cieślar, Failcore (PL)

Komputerowa gra karciana firmy Failcore, w której o zwycięstwie decydują nie tylko sprawność i inteligencja gracza, ale również pochodzenie społeczne bohatera – Niewidzialna Pięść Rynku nie wszystkich traktuje tak samo. 

Solstice. Społeczność pod kloszem, Agnieszka Mulak, MoaCube (PL)

Powieść wizualna firmy MoaCube, opowiadająca o zamkniętej społeczności opartej na utrwalanych przez tradycję nierównościach – co najbardziej zaskakujące, o ich podtrzymanie starają się zarówno uciskający, jak i uciskani.

13:20 Rozmowa z udziałem twórców

Rozmowę z udziałem twórców oraz Asiego Buraka (Games for Change) poprowadzi Paweł Frelik.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza rejestracyjnego festiwalu Games for Impact.

Zobacz również