Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały promocyjne
Powrót

Cud na 34. ulicy | Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy

By przedłużyć świąteczną atmosferę, zapraszamy na pokaz klasycznego filmu George'a Seatona o sympatycznym staruszku, który utrzymuje, że jest świętym Mikołajem.
Data
SO   05 / 01 / 2019
Godzina
16:00  –  18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Cud na 34. ulicy, reż. George Seaton, USA 1947, 101 minut

Bohaterkami filmu są matka i córka, Doris i Susan, które nie wierzą w magię Świąt Bożego Narodzenia. Doris zajmuje się marketingiem w sklepie Marcy’ego i odpowiada za paradę świąteczną. Kiedy zatrudniony przez nią Mikołaj nie pojawia się na wydarzeniu, przyjmuje do pracy uroczego staruszka, który wierzy, że ma moc czynienia dobra. Susan bardzo tej magii chce doświadczyć. Ostatecznie cała kamienica wspiera Świętego Mikołaja w jego działaniach – tak, by udało się przywrócić małej Susan odrobinę dziecięcej naiwności i wiary w Bożonarodzeniowy Cud. 

Kuratorka cyklu Beata Zaborek opowie przed projekcją o twórcy i temacie filmu, a po seansie zaprosi wszystkich do wspólnej dyskusji.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również