Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Zaczarowany ołówek”, mat. promocyjne
Powrót

Czary w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Kolejna odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona czarom. Specjalnie dla naszych widzów pokażemy najbardziej zaczarowane przedmioty, takie jak: czapka niewidka, czarodziejski dzwon oraz zaczarowany ołówek! Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   15 / 02 / 2018
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

W lutym w ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone zwierzętom (1.02), zagadkom (8.02), czarom (15.02) i marzeniom (22.02)! Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym savoir-vivre’em. Wstęp i prowadzenie: Szymon Gotowski. 

Program | 15 lutego 2018

Na tropie | Odcinek: Kość

Serial animowany Na tropie opowiada o sympatycznym chłopcu, który rozwiązuje rozmaite zagadki detektywistyczne. Zawsze czujnie stoi na straży prawa i broni innych przed niebezpieczeństwami. Czasem sensacyjne historie są wynikiem jego nadmiernie rozbudzonej wyobraźni, ale czasem świadczą o bystrości chłopaka. Tym razem mały Sherlock Holmes będzie musiał uporać się z zagadką… znikających kurczaków. Kto wyjada mięsko, zostawiając gościom restauracji jedynie kość na talerzu?

Parauszek i przyjaciele | Odcinek: Poszukiwacze skarbu

Serial przedstawia przygody Parauszka, małego zajączka, który wraz ze swoimi przyjaciółmi mieszka w krainie zwanej Naszym Lasem. Losy Parauszka i przyjaciół obserwowane są przez wszechwiedzącą, mądrą sowę Uhu, komentującą wydarzenia z dorosłego punktu widzenia. Dzięki perypetiom zwierzątek dziecięcy widzowie uczą się dobrego wychowania, zasad, działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły.

Hip-Hip i Hurra | Odcinek: Dlaczego zniknął drugi brzeg?

Hip-Hip i Hurra to polski serial animowany o charakterze edukacyjnym. To pełna humoru i komediowych zwrotów akcji historyjka, będąca parodią seriali detektywistycznych. Głównymi bohaterami są: różowy hipopotam Hip-Hip – detektyw i Hurra – jego roztargniony asystent, fioletowa łasica. Duet rozwiązuje różne zagadki i zgłębia przyrodnicze prawdy. Mali widzowie, przy okazji śledztw prowadzonych przez zabawną parę detektywów, dowiadują się, jak powstają chmury, wiatr, tęcza, skąd się biorą dzieci oraz poznają fakty z życia roślin i zwierząt.

Gdzie jest bajka?

Film animowany, który opowiada o poszukiwaniu bajki. Siedmiu krasnoludków wyrusza na poszukiwanie opowieści dla dzieci, na swojej drodze spotyka bohaterów z bajek: Babę Jagę, Wilka, Czerwonego Kapturka, Świnki Trzy i Calineczkę.

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Maksymalna liczba uczestników w jednym zgłoszeniu wynosi 40 osób.

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120 osób).

 

Zobacz również