Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
il. Piotr Chuchla
Powrót

Człowiek 2.0 | Szkolenie dla nauczycieli

Dwudniowe spotkanie otwierające cykl szkoleń Człowiek 2.0. Jego celem jest zbudowanie poznawczego rusztowania dla zagadnień poruszanych na kolejnych zajęciach.
Data
od: SO   24 / 03 / 2018
do: N   25 / 03 / 2018
Godzina
10:30
16:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Wielka Gra | Drugie piętro

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu szkoleń Człowiek 2.0.

24 marca, 10:30–17:30 | Część psychologiczna

Założenia

Podyskutujemy o tym, co to właściwie znaczy być Człowiekiem 2.0 i jak to jest żyć w świecie nowych technologii. Rozważymy wybrane szanse, zagrożenia i wyzwania z tym związane, w tym te ujawniające się w środowisku szkolnym.  Omówimy, jak nowe technologie wpływają na różne sfery naszego funkcjonowania: poznawczą, emocjonalną, motywacyjną, osobowościową i społeczną. Zapoznamy się z planem pozostałych szkoleń psychologicznych, pojawi się szansa na dopytanie o szczegóły i przedstawienie swoich oczekiwań, co pozwoli sprofilować przyszłe zajęcia pod Państwa potrzeby.

Uczestnicy

Zajęcia przeznaczone dla nowych uczestników. Uczestnicy poprzednich edycji mogą, na życzenie, otrzymać slajdy z warsztatu, wraz z planem kolejnych szkoleń.

Perspektywa

Psychologiczna.

25 marca, 9:30–16:30 | Część dydaktyczna

Założenia

Celem warsztatu jest wprowadzenie do tematyki edukacji medialnej. Uczestnicy i uczestniczki stworzą mapę kompetencji medialnych oraz cyfrowych, nad którymi chcieliby pracować ze swoimi uczniami. Wspólnie zastanowimy się, co zrobić żeby praca była efektywna. W związku z tym, że będzie to pierwszy warsztat nowego cyklu, uczestnicy i uczestniczki poznają szczegóły związane z tym przedsięwzięciem. Mapa kompetencji medialnych i cyfrowych będzie również punktem wyjścia do zdefiniowania przez uczestników swoich własnych celów i potrzeb związanych z uczestnictwem w projekcie Człowiek 2.0. Ustalimy jakie kompetencje szczególnie chcieliby rozwijać w ramach kolejnych spotkań.

Uczestnicy

Kurs polecany dla nowych uczestników oraz dla osób, które brały udział w pojedynczych warsztatach Pracowni 2.0.

Perspektywa

Dydaktyczna.

Zasady uczestnictwa

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale wymaga akceptacji regulaminu i rejestracji za pomocą formularza internetowego.

Liczba miejsc: 25. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dla uczestników z poza Warszawy dysponujemy 4 miejscami noclegowymi w siedzibie FINA.

W razie pytań prosimy o kontakt z Ewą Korzeniowską: ewa.korzeniowska@nina.gov.pl, 22 380 49 82.

Pliki do pobrania
PDF
Czlowiek_2_0_Regulamin.pdf

Zobacz również