Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Romuald Pieńkowski, Fototeka FINA
Powrót

Debiutantka | Seans z bohaterką

Zobacz film fabularny Barbary Sass, opowiadający o kobietach w miejscu pracy i o tym, jak ich energia i talent bywają eksploatowane przez mężczyzn.
Data
ŚR   25 / 04 / 2018
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Seans z bohaterką.

Program

Debiutantka, reż. Barbara Sass, 1981, 101 minut

Jest początek lat 80., gorący czas na Wybrzeżu. Po Gdańsku fruwają ulotki Solidarności, a w zespole Mistrza (Andrzej Łapicki) trwają prace nad projektem Muzeum Morskiego, które nadzoruje jego asystentka (Elżbieta Czyżewska). Czy kobiety i mężczyźni zdołają się porozumieć i połączyć siły czy raczej będą się wzajemnie eliminować? Jak kobiety realizują swoje zawodowe i osobiste cele?

Spotkanie

O wizerunku kobiet pracujących w filmach Barbary Sass oraz osiągnięciach i pozycji polskich architektek porozmawiamy z prof. Martą Leśniakowską (IS PAN), historyczką sztuki, znawczynią architektury.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu po filmie, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również