Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu, "Dekalog", reż. Krzysztof Kieślowski
Powrót

Dekalog, cztery | Pokaz i rozmowa

Zapraszamy do wspólnego oglądania „Dekalogu” – arcydzieła Krzysztofa Kieślowskiego – oraz do dyskusji o poruszanych w nim fundamentalnych problemach moralnych. O czwartym odcinku cyklu porozmawiamy z Bogdanem de Barbaro, Michałem Oleszczykiem i Moniką Talarczyk.
Data
WT   10 / 12 / 2019
Godzina
20:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach Spotkań z „Dekalogiem”.

Program

20:00 Dekalog, cztery, reż. Krzysztof Kieślowski, 1989, 55 minut

W ręce Anki, studentki Akademii Teatralnej (Adrianna Biedrzyńska), wpada list napisany przez jej matkę na łożu śmierci. Dziewczyna przypuszcza, że jest tam mowa o tym, iż Michał (Janusz Gajos), którego dotąd uważała za swojego ojca, faktycznie nim nie jest. Nie otwiera jednak listu, ale charakterem pisma matki pisze własny, zaadresowany do siebie samej, w którym ujawnia rzekomą rodzinną tajemnicę. Zarzuca ojcu oszustwo. Więź, łącząca dotąd ich dwoje, zostaje zawieszona. Budzą się skrywane tęsknoty i starannie dotychczas tłumione pragnienia.

21:00 Rozmowa

Spotkanie z Bogdanem de Barbaro, Michałem Oleszczykiem i Moniką Talarczyk poprowadzi Tadeusz Lubelski.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również