Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu, "Dekalog", reż. Krzysztof Kieślowski
Powrót

Dekalog, dwa | Pokaz i rozmowa

Zapraszamy do wspólnego oglądania „Dekalogu” – arcydzieła Krzysztofa Kieślowskiego – oraz do dyskusji o poruszanych w nim fundamentalnych problemach moralnych. O drugim odcinku cyklu porozmawiamy z ks. Markiem Lisem, Olgierdem Łukaszewiczem i Tadeuszem Sobolewskim.
Data
PN   09 / 12 / 2019
Godzina
20:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach Spotkań z „Dekalogiem”.

Program

20:00 Dekalog, dwa, reż. Krzysztof Kieślowski, 1989, 57 minut

Ordynator szpitala (Aleksander Bardini) jest starszym, samotnym człowiekiem, żyjącym codzienną rutyną i wspomnieniami z młodości. Jego spokój brutalnie burzy młoda skrzypaczka Dorota (Krystyna Janda). Mąż kobiety (Olgierd Łukaszewicz) jest pacjentem ordynatora, w stanie ciężkim leży w szpitalu. Dorota jest w ciąży z innym mężczyzną. Postanawia, że jeśli mąż przeżyje, usunie ciążę. Jeśli umrze, urodzi dziecko i zwiąże się z jego ojcem. Do podjęcia decyzji potrzebuje szybkiej oraz jednoznacznej lekarskiej diagnozy i stanowczo domaga się jej od ordynatora.

21:00 Rozmowa

Spotkanie z ks. Markiem Lisem, Olgierdem Łukaszewiczem i Tadeuszem Sobolewskim poprowadzi Tadeusz Lubelski.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również