Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu, "Dekalog", reż. Krzysztof Kieślowski
Powrót

Dekalog, dziesięć | Pokaz i rozmowa

Zapraszamy do wspólnego oglądania „Dekalogu” – arcydzieła Krzysztofa Kieślowskiego – oraz do dyskusji o poruszanych w nim fundamentalnych problemach moralnych. O ostatnim odcinku cyklu porozmawiamy z Jackiem Bławutem, Justyną Jaworską i Stanisławem Zawiślińskim.
Data
PT   13 / 12 / 2019
Godzina
20:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach Spotkań z „Dekalogiem”.

Program

20:00 Dekalog, dziesięć, reż. Krzysztof Kieślowski, 1989, 57 minut

Dwaj bracia (Jerzy Stuhr i Zbigniew Zamachowski) otrzymują w spadku po zmarłym ojcu klasery ze znaczkami pocztowymi. Początkowo nie są zbyt zainteresowani kolekcją, kiedy jednak dowiadują się, że zbiór ma ogromną wartość, zaczynają naprawdę interesować się filatelistyką. Stopniowo ich zainteresowanie urasta do chorobliwych wręcz rozmiarów. Starszy z braci poświęca nawet swoją nerkę, by zdobyć brakujący w serii znaczek. Gdy jeden z nich znajduje się na stole operacyjnym, a drugi czeka na wynik zabiegu, cała kolekcja pada łupem złodziei.

21:00 Rozmowa

Spotkanie z Jackiem Bławutem, Justyną Jaworską i Stanisławem Zawiślińskim poprowadzi Tadeusz Lubelski.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również