Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu, "Dekalog", reż. Krzysztof Kieślowski
Powrót

Dekalog, dziewięć | Pokaz i rozmowa

Zapraszamy do wspólnego oglądania „Dekalogu” – arcydzieła Krzysztofa Kieślowskiego – oraz do dyskusji o poruszanych w nim fundamentalnych problemach moralnych. O dziewiątym odcinku cyklu porozmawiamy z Mariolą Marczak, Michałem Lwem-Starowiczem i Michałem Klingerem.
Data
PT   13 / 12 / 2019
Godzina
17:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach Spotkań z „Dekalogiem”.

Program

17:30 Dekalog, dziewięć, reż. Krzysztof Kieślowski, 1989, 58 minut

U Romana (Piotr Machalica), dobiegającego czterdziestki kardiochirurga, kolega diagnozuje trwałą impotencję. Roman boi się o swoje małżeństwo, choć żona (Ewa Błaszczyk) kocha go bez względu na wszystko i nie zamierza odchodzić. Mężczyzna staje się jednak obsesyjnie zazdrosny. Szpieguje żonę i jest świadkiem jej schadzki z młodym kochankiem (Jan Jankowski). Hance udaje się przekonać męża, że to nic nieznacząca przygoda. Dochodzą do porozumienia, decydują się nawet na adopcję. Wcześniej jednak chcą od siebie trochę odpocząć. Hanka wybiera się w góry na narty. Nie wie, że to samo zamierza uczynić jej kochanek. Roman przypadkiem odkrywa zamiary chłopaka i myśląc, że żona go oszukała, postanawia popełnić samobójstwo.

18:30 Rozmowa

Spotkanie z Mariolą Marczak, Michałem Lwem-Starowiczem i Michałem Klingerem poprowadzi Mikołaj Jazdon.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również