Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu, "Dekalog", reż. Krzysztof Kieślowski
Powrót

Dekalog, jeden | Pokaz i rozmowa

Zapraszamy do wspólnego oglądania „Dekalogu” – arcydzieła Krzysztofa Kieślowskiego – oraz do dyskusji o poruszanych w nim fundamentalnych problemach moralnych. O pierwszym odcinku cyklu porozmawiamy z Mają Komorowską, Krzysztofem Piesiewiczem, Michałem Klingerem i Michałem Bilewiczem.
Data
PN   09 / 12 / 2019
Godzina
17:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach Spotkań z „Dekalogiem”.

Program

17:30 Wprowadzenie prof. Tadeusza Lubelskiego i prof. Mikołaja Jazdona

17:40 Dekalog, jeden, reż. Krzysztof Kieślowski, 1989, 53 minuty

Krzysztof (Henryk Baranowski), naukowiec i wykładowca akademicki, wyliczył z pomocą komputera – przy zachowaniu stosownego marginesu bezpieczeństwa – wytrzymałość lodu na zamarzniętym osiedlowym jeziorku. Jego syn, 10-letni Paweł (Wojciech Klata), chce wypróbować na nim swoje nowe łyżwy. Niestety, dochodzi do tragedii – lód nie wytrzymuje ciężaru chłopca i jego kolegi, obaj się topią.

18:40 Rozmowa

Spotkanie z Mają Komorowską, Krzysztofem Piesiewiczem, Michałem Klingerem i Michałem Bilewiczem poprowadzi Mikołaj Jazdon.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również