Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu, "Dekalog", reż. Krzysztof Kieślowski
Powrót

Dekalog, osiem | Pokaz i rozmowa

Zapraszamy do wspólnego oglądania „Dekalogu” – arcydzieła Krzysztofa Kieślowskiego – oraz do dyskusji o poruszanych w nim fundamentalnych problemach moralnych. O ósmym odcinku cyklu porozmawiamy z Moniką Płatek, Katarzyną Mąką-Malatyńską i Tomaszem Żukowskim.
Data
CZ   12 / 12 / 2019
Godzina
20:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach Spotkań z „Dekalogiem”.

Program

20:00 Dekalog, osiem, reż. Krzysztof Kieślowski, 1989, 55 minut

Zofia (Maria Kościałkowska), profesorka etyki i główna bohaterka filmu, w czasie wojny nie pomogła żydowskiej dziewczynce, gdyż nie chciała skłamać. To jednak jej niezgoda na fałszywe świadectwo w rzeczywistości była kłamstwem, fałszywym wybiegiem, mającym ukryć tajny zamiar ratowania kosztem jednego istnienia wielu innych. Tu jednak komplikacja się nie kończy – niebezpieczeństwo, które miało zagrażać owej zbiorowości, również okazało się fałszywe. Czy kiedy obie kobiety spotkają się po latach, uda im się dojść wszystkich przyczyn dawnej bezwzględnej decyzji Zofii?

21:00 Rozmowa

Spotkanie z Moniką Płatek, Katarzyną Mąką-Malatyńską i Tomaszem Żukowskim poprowadzi Tadeusz Lubelski.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również