Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z filmu, "Dekalog", reż. Krzysztof Kieślowski
Powrót

Dekalog, pięć | Pokaz i rozmowa

Zapraszamy do wspólnego oglądania „Dekalogu” – arcydzieła Krzysztofa Kieślowskiego – oraz do dyskusji o poruszanych w nim fundamentalnych problemach moralnych. O piątym odcinku porozmawiamy z ks. Andrzejem Lutrem, Jakubem Majmurkiem i Krzysztofem Piesiewiczem. UWAGA – POKAZ WYJĄTKOWO W KINIE ILUZJON!
Data
ŚR   11 / 12 / 2019
Godzina
17:30
Miejsce
Kino Iluzjon, Sala Stolica
Narbutta 50A
02-541 Warszawa
Sala Stolica

Wydarzenie odbywa się w ramach Spotkań z „Dekalogiem”.

Program

17:30 Dekalog, pięć, reż. Krzysztof Kieślowski, 1989, 57 minut

Piotr, młody adept prawa (Krzysztof Globisz), zdaje egzamin adwokacki. Zostaje obrońcą z urzędu w sprawie młodego chłopaka, Jacka (Mirosław Baka), który w bestialski sposób zamordował taksówkarza. Piotr stara się przeniknąć sposób myślenia swojego klienta, by podjąć się jak najlepszej obrony. Jego starania kończą się jednak fiaskiem – Jacek zostaje skazany na karę śmierci. Podczas ostatniego widzenia chłopak prosi adwokata o przekazanie swojej matce fotografii zmarłej przed kilku laty młodszej siostry.

18:30 Rozmowa

Spotkanie z ks. Andrzejem Lutrem, Jakubem Majmurkiem i Krzysztofem Piesiewiczem poprowadzi Mikołaj Jazdon.

Wstęp

UWAGA – POKAZ WYJĄTKOWO W KINIE ILUZJON!

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również